Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kupiłem na allegro 2 kurtki na jesień. Oba przedmioty okazały były za małe, więc zdecydowałem się na zwrot zakupów za pomocą paczkomatów inpostu (obie kurtki wysłałem w jednej paczce). Po kilku dniach od wysyłki, zadzwonił do mnie sprzedawca z pytaniem czy nie pomyliłem przesyłek. Okazało się, że trafiły do niego jakieś części samochodowe zamiast wysłanych przeze mnie kurtek. Prawdopodobnie kurier źle nakleił etykiety na paczki w wyniku czego doszło do pomyłki. Po interwencji w inpoście udało się wyjaśnić sytuację. Po kilku dniach do sprzedawcy dotarła odpowiednia przesyłka. Niestety sprzedawca twierdzi, że w otrzymanej przesyłce znajduje się TYLKO jeden przedmiot. Po krótkiej rozmowie dowiedziałem się, że paczka nie wyglądała na otwartą/uszkodzoną a zapis z kamer, rejestrujący proces otwarcia mojego zwrotu, pokazuje że w środku była jedna kurtka. Poprosiłem o jakieś zdjęcie/zapis z kamer, który udowadniały by słowa sprzedawcy.
Dodatkowo zgłosiłem reklamację w inpoście związana z zaginięciem jednej z kurtek.
Co więcej mogę zrobić w tej sytuacji?
#pytanie #allegro #inpost #prawo
Eligo - Kupiłem na allegro 2 kurtki na jesień. Oba przedmioty okazały były za małe, w...

źródło: comment_1632160816EbzH1ud4UxUgwqnHD3pplN.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
paczka nie wyglądała na otwartą/uszkodzoną


@Eligo: inpost lubi przepakowywac paczki i nie pozostawia po tym żadnego protokołu. Zapytaj czy dotarla w tym pudelku w ktorym wysylales. Oni najczesciej przepakowuja w swoje foliopaki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wychwalany: @Dibhala: Dostałem odmowę reklamacji. Napisano, że InPost nie ingeruje w zawartość paczek. Z drugiej strony dostałem filmik od sprzedającego na którym widać otwarcie paczki z moim zwrotem i to że w środku znajduje się tylko jedna kurtka.
  • Odpowiedz
@Eligo: oszkurde, niefajnie
czyżby ktoś kto dostał omyłkowo fant przywłaszczył jedną kurtałę i zapakował na powrót pakę by nie wyglądała na otwieraną?

co z tym fantem dalej? bo to inpost się jednak #!$%@?ął fest
sławetna ochrona kupującego alegro?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dibhala: Wygląda na to, że osoba która otrzymała paczkę, ukradła jedną kurtkę.
Co dalej? Napiszę odwołanie do inpostu a potem uderzę do Allegro.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dibhala: Po odwołaniu i kolejnym wysłaniu filmiku na którym widać otwarcie paczki, InPost przyznał mi rację. Dostałem już zwrot kwoty od ubezpieczyciela.
  • Odpowiedz