Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Dnia 11 czerwca 2017 roku zniesiony został obowiązek posiadania wizy przez ukrainki do krajów Unii Europejskiej. 
Uproszczenie formalności związanych z przyjazdem i legalizacją pobytu sprawiło, że ukrainki na stale wpisały się w polski rynek pracy – na całe szczęście dla pracodawców, którzy przy tak niskiej stopie bezrobocia (5,2% według danych Urzędu Statystycznego na III kwartał 2019) mają problem z obsadzeniem stanowisk.
Pracują one tam gdzie #p0lka nie chce- na liniach montażowych przy produkcji sprzętu AGD, akumulatorów oraz w magazynach.
Korzyści z tego mają nie tylko pracodawcy ale również #przegryw ponieważ ludzie którzy tam pracują mają problemy ze znalezieniem wartościowej kobiety ze względu na niski status społeczny wykonywanej pracy.
Ukrainki wykonują najcięższą pracę za stawki niższe niż Polacy co jednoznacznie wskazuje na ich niższe wymagania

#tinder #logikarozowychpaskow #podrywajzwykopem #zwiazki #blackpill
źródło: comment_1632143407N7JR06HYLiXY6OCvWHPhBf.jpg
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lujaszek: jest więcej pracy bo w każdej dużej firmie brakuje pracowników.
Tego co słyszałem to część firm planuję przenieść produkcję do Turcji bo tam ponoć taniej i nie ma problemów z dostawami jak z Chin.
Przynajmniej ten mniejszy gabaryt bo jest koszty frachtu są niskie
I powodzenia, my Polacy dzięki nim też niewiele więcej jesteśmy warci. Bo taki pracodawca będzie wolał więcej wydać na Polaka czy mniej na Ukraińca ?...


@Lujaszek: i tak będziemy musieli uzupełniać braki imigrantami przy tak niskim przyroście naturalnym. Najlepiej żeby ich zatrudniać do prac prostych, a my sami żebyśmy mogli wykonywać mniej tej "czarnej roboty" albo nadzorować. Wtedy zarobimy na nich. Oczywiście część osób nie da rady z nimi konkurować i
Kiedyś mieszkałem blisko jednej żabki i tam chodziłem czasem na małe zakupy i była taka Ukrainka która mi sie podobała i się uśmiechała do mnie często. Ale pewnie uśmiechała się do każdego albo sobie to wymyślałem i jakbym zagadał to by mnie odprawiła lol.