Wpis z mikrobloga

@bruhhhhhhhh: jedynie co mi przychodzi na myśl, to badania polskiej kadry juniorskiej (było to w jakimś czasopiśmie branżowym i nie mogę znaleźć źródła niestety), gdzie wyszło, że przy nożycach bardziej spięte są zginacze bioder po stronie nogi wykrocznej, co sprzyja asymetrii miednicy.
Co masz z tym achillesem, że się boisz? Ogólnie to obciążenie na niego nie musi być wcale duże w porównaniu np. z bieganiem czy sportami "skakanymi".
Z kolei power
@Saprofit:

że przy nożycach bardziej spięte są zginacze bioder po stronie nogi wykrocznej, co sprzyja asymetrii miednicy.


Niestety jest to często dość powszechny problem, szczególnie jeżeli do treningu nie są włączone ćwiczenia unilateralne na dolne partie mięśniowe.

Z kolei power jerk wymaga naprawdę dużej mobilności barków i tutaj bym był bardziej skłonny do szukania kontuzji


Chyba, że jesteś kolumbijczykiem i poszerzasz chwyt po zarzucie na metr szerokości ( ͡° ͜
@Saprofit
@shdw
Dziękuję panowie za odpowiedzi, faktycznie przy prawidłowo wykonanych nożycach tzn. ze zgiętym kolanem, napięcie w tylnej łydce nie różni się zbytnio od np. sprintów a wręcz powiedziałbym, że jest mniejsze
Natomiast sprawa wygląda inaczej kiedy tylna noga jest wyprostowana, wtedy wraz z obciążeniem może pojawić się kontuzja ale mówimy tu o źle wykonanym ćwiczeniu
Moje obawy wynikały właśnie z tego, że jestem samoukiem, dwuboju nauczyłem się z filmów klokova i