Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Burza mózgów - powiadomienia na telefon o zakończeniu prania

Pralka głupia bez żadnego api lub aplikacji.

Myślałem o monitorze energii który mierzy skok poboru i informuje o powrocie do standby. Nie wiem czy taki licznik istnieje

Inne opcje? Może ktoś próbował Zrobić coś takiego?

#inteligentnydom #automatyka #smarthome
  • 25
@TheHamlet: Zacznij od modelu pralki oraz czy jest jeszcze na gwarancji i czy jak jest to zfadzasz się na jej utratę.

Pomiar prądu może być ok, ale musiałbyś to jakoś oprogramować albo użyć kilku przekaźników funkcyjnych, tak ażeby prawidłowo rozpoznać koniec prania.
@kolegamichaua: dobry pomysł, pralki zwykle odblokowują blokadę jakiś czas po zakończeniu prania, wystarczy wpiąć się ten obwód i go monitorować. Albo zrobić monitor obrotów silnika / bębna z czasówka, albo czujnika opróżnienia z wody z czasówką itp itd.
@TheHamlet: Pomiar pradu jest ok tylko musi być kilka odczytów z niskim uzyciem zanim wyślesz powiadomienie. Moja np jak tylko powoli obraca bęben to pomiedzy zmianami kierunku pobór prądu jest taki sam jak na koniec praktycznie, róznica 2-3W tylko (pewnie zamek elektomagnetyczny drzwi)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kartofel: pralkę mam w kotłowni do której trzeba przejść przez kilka pomieszczeń. Czas do końca na zegarze nic nie daje bo czasem na 5 minut przed końcem potrafi wisieć jeszcze 20 bo nadal wiruje. Telefon mam zawsze przy dupie i nie chce mi się chodzić i sprawdzać co chwila, zwłaszcza że przy dwójce małych dzieci i suszarce obok prania jest dużo i trzeb ale
jeszcze przekładać do suszarki.
@TheHamlet spoko, nie kwestionuję Twojej potrzeby, z ciekawości pytam.

Skoro burza mózgów to od siebie dodam motyw z elektroniczną nianią. Nie wiem jak Twoja, ale moja pralka daje sygnał dźwiękowy na zakończenie.
Inną opcją jest jakaś prymitywna kamerka ip. Odpalasz podglad przez przegladarkę i widzisz wskaźnik pralki.¯_(ツ)_/¯
@TheHamlet: jeśli masz home assistant to wystarczy ci byle jakie gniazdko/adapter z pomiarem energii, ja mam jakieś tuya za 5 dolców i działa elegancko, jest gotowy "schemat" że ustawiasz po prostu od jakiej wartości poboru prądu rozpoczyna się pranie i przy jakim kończy, dostaje powiadomienie głosowe na głośnik google home mini i od razu powiadomienie na smartfon w moim przypadku działa to idealnie dokładnie w momencie zwolnienia blokady drzwi wyzwalane są
Pobierz cocamide - @TheHamlet: jeśli masz home assistant to wystarczy ci byle jakie gniazdko/...
źródło: comment_1632081519FX73ruYmRW0LqHcSV3icaR.jpg