Wpis z mikrobloga

Macie, czego chcieliście. Klaszczcie i otwierajcie szampany. Nie jeden, a trzy trupy ludzi zmarłych z wycieńczenia. Bo wywożenie migrantów do lasu, zamiast do przeznaczonych do tego ośrodków, takie fajne, prawda? Blokowanie działania organizacji pomocowych też jest super. Tak dzielnie broni granic Straż Graniczna, wielkie brawa dla nich. A Białorusini dają im świetne jedzenie i powerbanki, zupełnie nie wiadomo, czemu umarli.

https://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,27590410,uchodzcy-na-granicy-umieraja-z-wychlodzenia-w-strefie-objetej.html

Tak, @lakukaracza_, to o tym "gdakałam", jak to kulturalnie raczyłeś zauważyć. Bo jeśli się ludziom odmawia schronienia, żywności i leków, jeśli się ich tygodniami przepędza z jednej strony granicy na drugą, to oni umierają, wiesz?

I wiem, zaraz tu się wyleje ściek, odpisywać nie zamierzam. (Tak, wiem że ich sprowadził Łukaszenka i nie wszyscy są uchodźcami zagrożonymi prześladowaniami w swoich krajach, to jest wiedza powszechnie znana. Ale umierają całkiem tak samo).

#imigranci #bialorus #prawaczlowieka
Andreth - Macie, czego chcieliście. Klaszczcie i otwierajcie szampany. Nie jeden, a t...

źródło: comment_16320696371UnVgPU7TQbMfT5BLN3psi.jpg

Pobierz
  • 186
via Wykop Mobilny (Android)
  • 69
@Andreth: wytłumacz mi jedno. Jeżeli są to imigranci to czemu nie pójdą jak normalni ludzie na przejście graniczne i nie powiedzą że są uchodźcami prześladowanymi na tle religijnym. Z miejsca na takim przejściu podjęte zostałyby odpowiednie działania a uchodźca przeniesiony do ośrodka dla uchodźców.
Ale nie, oni wola się pchać na zamknięta granice gdzie #!$%@? wie ile dni będą siedzieć w obsranym i dziurawym namiocie bez jedzenia i wody
@Andreth: dziękuję za wpis z rigczem. To straszne jacy ludzie są nieczuli. A potem powiedzą, że za okupacji Polacy pomagali żydom. Tak jak teraz pomagają na granicy...

"Za bezpieczeństwo turystów na terenie Białorusi odpowiadają władze Białorusi"

Za bezpieczeństwo ludzi w getcie odpowiadają władze niemieckie...

Łącznie z moim masz 12 plusow.... Straszne...

Jeszcze raz dziękuję, 12 to więcej niż 0.
@Jamniki2: Nie odpisze bo się przestraszył merytorycznego wyjaśnienia tematu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@KanapkaPL: Jak ludzie nie zrozumieli że Łukaszenka ich zwozi w las specjalnie i nie pozwoli na normalną procedurę imigracyjną (nie puści ich żeby poszli na przejście graniczne) to już nie zrozumieją. Ten stan wyjątkowy był potrzebny, ma konsekwencje i to poważne, ale był potrzebny. Za dużo tu pożytecznych idiotów...