Wpis z mikrobloga

  • 6
@hans85 smacznego, ale ściśnij rolki mocniej następnym razem, bo niektóre kawałki wyglądają jakby miały się rozlecieć po podniesieniu
  • Odpowiedz
@mszak: no muszę dać więcej ryżu następnym razem, to na bank. A smażyłem krewety oraz paprykę w tempurze, dla mnie wszystko w tempurze jest bombowo pyszne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@hans85 oki dzięki za inspirację, ja jeszcze niczego nie robiłam w tempurze, to też następnym razem spróbuję ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@mszak: polecam, warzywa są mega pyszne, owoce morza także ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja tam oprócz krewet i czasem rybek mięsa nie jem, aczkolwiek kurczak pocięty w paski ponoć także jest pycha. Samą tempurę robię sam, pamiętać tylko trzeba by używać bardzo zimną wodę do ciasta
  • Odpowiedz
@erebeuzet: już za późno, nawet bez ruchania nic z tego nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakbym oddał chociaż kawałek tego sushi komuś innemu to musiałbym sobie szukać nowej różowej, i to z ruchaniem bo by mnie moja z jaskini wyrzuciła ʕʔ
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hans85: jako specjalista od sushi oceniam na 2/10, jakieś podstawy są, ale dużo nauki przed tobą ¯\_(ツ)_/¯ Jak chcesz, to mogę Ci napisać jak łączyć składniki i podesłać przepisy na ryż.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hans85: odnośnie niezwinietej rolki, to zostawiaj 2 cm wolnej przestrzeni na Norbi, nie 5 cm. Poza tym avokado nie pasuje do krewetek w tempurze. Tam pasuje ogórek i marynowana dynia +trochę sosu chilli
  • Odpowiedz
@100piwdlapiotsza: dzięki mirun za podpowiedzi, możesz podesłać na priv jak łączyć składniki, co do ryżu także możesz aczkolwiek on wychodzi w Thermomixie znakomicie. No i mam nadzieję że jak będę robił sushi po raz 20 to będzie ono lepiej wyglądać niż za 3 razem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wespazjan: mi awokado nie pasuje do tempury, do krewetki pasuje. Mi tempura bardziej pasuje do smaków bardziej wyrazistych typu ogórek i rzodkiew marynowana. Avokado jest delikatne to pasuje do łagodniejszych smaków, łosoś gotowana krewetka itp.
  • Odpowiedz