Wpis z mikrobloga

Ostatnio zwróciłem uwagę na spółki biotech. Jeff Brown w 2015 namawiał do kupna bitcoina dziś przekonuję, że nadchodzi czas spółek biotechnologicznych
https://strefainwestorow.pl/artykuly/biotechnologia/20201208/biotechnologia-hossa

Jednocześnie na parkiecie jest ciekawy artykuł
https://www.parkiet.com/Medycyna-i-zdrowie/308169989-Czy-warto-inwestowac-w-firmy-biotechnologiczne.html

Niektóre spółki z polskiej giełdy:
Captor Therapeutics, Medicofarma Biotech, Ryvu,Pure Biologics itp.

Medicofarma ostatnio otworzyła w Poznaniu centrum badawcze.
https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,27419620,medicofarma-otwiera-w-poznaniu-centrum-badawcze-razem-z-pan.html?disableRedirects=true

Osobiście coraz bardziej patrze na ten sektor, uważam to za dobrą inwestycję w perspektywie paru lat. Wiadomym jest, że badania i wprowadzanie leku do obrotu może trwać nawet latami, ale jeśli już do tego dojdzie to ...?

Może warto zamiast pakować się w dziesięcioletnie obligacje choćby 5-7% kapitału zainwestować w sektor, który może zdobyć fejm na środek lub końcówke obecnej dekady?

Nikogo nie naganiam na inwestycje ani kupno ww. spółek, inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty środków nawet w całości, to są tylko moje przemyślenia. Jeśli masz swoje napisz. Dla ciekawych odsyłam do ww. linków i google by poszperali.

#gielda #inwestycje #biotechnologia
xdrcftvgy - Ostatnio zwróciłem uwagę na spółki biotech. Jeff Brown w 2015 namawiał do...

źródło: comment_1632032907SW7kbu1CDBsfVK7DHOBNUp.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xdrcftvgy: zgadzam się w 100% stoimy w zasadzie u progu dziejowych zmian możliwych za sprawą tego sektora technologicznego. Musi być spełnionych kilka czynników. Muszą być specjaliści, dostępna wiedzą, budżet, technologia i czas. Poza czasem wszystko ładnie się ułożyło. Teraz wystarczy poczekać tylko na te nano bio roboty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy: Z Polskiej giełdy dla mnie super jest SCOPE. Za granicą brałbym któraś z firm działających w technologii CRISPR bo według mnie ma duży potencjał. Ogólnie niełatwy temat do inwestycji bo dobrze mieć chociaż jakiekolwiek pojęcie o prowadzonych projektach a bez specjalistycznej wiedzy może być ciężko.
  • Odpowiedz
Ogólnie niełatwy temat do inwestycji bo dobrze mieć chociaż jakiekolwiek pojęcie o prowadzonych projektach a bez specjalistycznej wiedzy może być ciężko.

@phiq dokładnie, dlatego zalecam ostrożność, śledzenie raportów spółek, jak spółka jest zarządzana, jakiego leku szuka w jakiej fazie jest itp. i jakie mamożliwości perspektyw. W tej branży raczej nie ma pewniaków, każde badanie może okazać się fiaskiem, ale jeśli wypali i informacja dociera do "ulicy" to kurs nie rośnie o
  • Odpowiedz
@roonie: nie zgłebiałem tego, na pewno jest tylko on ma raczej ekspozycje na cały sektor lub wiele spółek naraz, ja bardziej szukam perełek na rynku, które mogą odpalić, spółek które jak odkryją to czego szukają to cały świat będzie chciał za to zapłacić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@roonie: jest np SBIO LN ETF z tym że on sledzi raczej spółki o dużej kapitalizacji. Potencjalnie największy zysk jest na małych spółkach które wprowadzają na rynek innowacyjny lek i nie mają nic dopuszczonego do uzycia. To są bardzo często ogromne zwroty ale i ogromne ryzyko.
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy jak przeniosę się na Degiro albo inna platformę (najbliższe trzy miesiące) to będę właśnie celował w ~20% portfela na spółki biotech, prędzej amerykańskie, ale może na polskim rynku coś wypatrzę. Co prawda nie wiem czy dekadę będę trzymał, raczej myślałem o 2-3 latach.
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy: wyżej była literówka, NANOGROUP, zaczynałem od 8.05, i cały czas uśredniałem do 6.80, na ostatniej sesji było mocne odbicie, szczerze mówiąc mam na tym -30% ale trzymam, te art. ciekawe tylko pytanie czy ogólnie jest dobry moment na agresywne inwestycje giełdowe
  • Odpowiedz
@2xpapanalepiku: dlatego ja nie poswiece wiecej niz 5% kapitalu jednej spolce, jak wystrzeli to i tak nadrobie z nawiazką, a jesli nie i miała by upaść to tylko 5%. O nanogroup poczytam

Nad jakimi innowacyjnymi rozwiązaniami biotechnologicznymi oprócz leku na raka jajnika pracuje NanoGroup?


Pracujemy jeszcze nad systemami do długotrwałego przechowywania organów. Podstawową bolączką transplantologii jest brak organów, więc naszym marzeniem jest stworzenie takiego miejsca, gdzie ludzkie organy będzie można przechowywać przez wiele miesięcy. W przypadku np. zatrucia grzybami, gdy potrzeba natychmiastowego przeszczepu wątroby, my byśmy ją mieli w naszym „banku" i można by było wybrać tę, która najlepiej pasuje do profilu genetycznego biorcy, a jednocześnie jego chorą wątrobę wziąć do leczenia i być może udałoby się ją pozaustrojowo wyleczyć. Opracowaliśmy urządzenie do transportowania i przechowywania organów oraz syntetyczną krew – płyn umożliwiający przenoszenie gazów oddechowych, dzięki któremu możliwe jest przechowywanie organów przez co najmniej kilka dni. Udało nam się przechować już pierwsze organy – nerki świńskie – i mamy bardzo obiecujące wyniki. To przełomowa technologia na rynku transplantologii. Pamiętajmy, że w przypadku operacji liczy się czas dotarcia organu od dawcy do biorcy – np. nerka przechowywana na lodzie powinna w ciągu 6–8 godzin trafić od dawcy do biorcy. Planujemy także prowadzenie pozaustrojowego procesu leczenia i regeneracji pobranego organu, by móc go potem wykorzystać przy
  • Odpowiedz