Wpis z mikrobloga

@asasello: przecież masz komentarze na zielono i parę keywordów na niebiesko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Coś tam się dało zmieniać w ustawieniach, ale z tego co pamiętam cudów nie było. Rubberduck się przydaje, chociaż kolorowania składni akurat chyba nie miał. Były chyba też jakieś alternatywne IDE do VBA, ale nigdy się tematem bardziej nie interesowałem. No i zawsze jest opcja przekopiowania kodu do vsc, notepad++ albo dowolnego
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@croppz: ok, czyli tak to wyglądać musi natywnie ( ͡° ʖ̯ ͡°). Nic spróbuję kopiowania do n++.
@Saly: mówisz, że python tu sobie by poradził, hmmm to mogę spróbować. Po prostu chciałem trochę zautomatyzowac ta czynność bo ja wykonuję non stop w pracy, a jest to nużące. A żeby to w python zrobić, to muszę iść w stronę pyexcel? Czy normalnie spróbować napisać kod w pycharm
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@2ubRYlGqXdXxRAzXwRaQQ: myślałem nad c#, ale dokumentacja do c# jest ogromna, a do vba ma 10xmniej a ja nie jestem programistą, więc wolałbym na początku coś łatwiejszego ogarnąć. A vba jest chyba łatwiej przyswoić, mylę się? Mogę spróbować napisać to samo w c#.
@asasello: Ustawienie wstępne pluginu VSTO może cię zniechęcić, bo to jednak jest troszkę zabawy zwlaszcza dla poczatkującego. Co z tego że VBA ma mniejszą dokumentację. I tak nie będziesz korzystał z "całego C#".

A serio Visual Studio jest chyba najlepszym IDE i jak zobaczysz jak to działa i podpowiada, jak masz debugowanie step by step to stwierdzisz że programowanie jest banalne.

Wg mnie C# jest łatwiejszy niż VBA.

Nie dbaj o
@taju: Wiesz :) wole zainstalować ludziom wtyczki niż zezwalać na vba makra ;)

Tym bardziej że można użyć do tego Chocolatey bo to się instaluje jak zwykły program.

Ale co ja sie nairytowałem jak mi firma zmieniła wersje 3x...

Skonczyło się na kilku wtyczkach i odejsciu od Excela do SQLite. Modele pozostały ale dane sobie zmieniali. Tzn. Excel i tak je "prezentował".
Ale prawda - nie wiem co chce osiągnąć @
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@2ubRYlGqXdXxRAzXwRaQQ: na razie chcę ogarnąć temat excela, bo mam powtarzające się czynności. Idąc w c# mogę po zalapaniu jak to działa zacząć bawić się w pisanie w Revit, bo tam też c#. A ja pracuję nad excelami w pracy jak i na revicie.