Wpis z mikrobloga

Zaraz zaczyna się weekend, więc tak dla rozluźnienia przejdziemy dziś nareszcie do Lrek z bannera Goku. Dziś zabierzemy się za INT Lr Vegito, drugą Lrkę z trzeciej rocznicy.

Jego kit oraz kit Lr Gogety są takie same, więc pewnie wiele rzeczy będzie się powtarzać, jednak wydaje mi się że to Vegito oceniałbym odrobinę wyżej od Gogety jeżeli chodzi o starzenie się, a to za sprawą jego drugiej formy, a więc zacznijmy od początku.

Jest liderem Potary i Super INT. Super INT dostaje 3 ki i 90% ataku, hp i defa, przydatna alternatywa za takiego INT Super Gogetę na sbr'y przeciwko Extreme TEQ, czy ultimate clash jako drugi lider.
Potara dostaje 3 ki, 170% hp, i ataku, oraz 130% defa, jest to zdecydowanie większa kategoria od Fuzji, lecz no wciąż ciężko zdobyć te najlepsze postacie ze względu na ich dostępność, chociaż mimo tego mamy dobre alternatywy dla f2p - mamy STR Vegito Blue, czy Lr Zamasu, którzy w odpowiednich warunkach są świetni. Mamy także mocne postacie takie jak Lr TEQ Vegito, eza PHY Vegito Blue, czy STR Rose i Lr Rose i Zamasu, którzy mogą dostać eza w 2022.

Jako ssj Goku i Vegeta ich kit w porównaniu do ich PHY odpowiednika się nie zmienia zbytnio - na 12 ki zadają colossal damage, natomiast na 18 ki podnoszą sobie atak o 30% na 1 turę i zadają mega-colossal damage.
Pasywka daje im 120% ataku i defa oraz dostają dodatkowe 2 ki za każdego zebranego rainbow orba, także jeżeli będziemy mieć dobrego orb changera w teamie, to często będziemy widzieć to 18 ki które będzie mega przydatne.

No i oczywiście mają tą fuzję oraz okropne kondycję - łączą się w Vegito jeżeli mamy mniej niż 50% hp od 6 tury. No ja się zastanawiam kto to wymyślił że będzie to super kondycja do spełnienia, szczególnie na trudniejszych eventach gdzie chcemy jak najszybciej dostać transformację, a tu przy końcowych fazach nie ma fuzji i giniemy (°° .

Jako Vegito jego 12 ki sa się nie zmienia, jego 18 ki teraz podnosi atak teamowi o 30% na 1 turę, w połączeniu z STR Vegito mamy idealną rotację na podwyższenie ataku, oraz przytankowanie paru ciosów, dzięki wysokiemu podstawowemu defowi ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Pasywka regeneruje hp do pełna po fuzji, zamiast ataków efektywnych na wszystkie typy kontruje ataki z mnożnikiem 300%, dodatkowo dostaje 150% ataku i defa i dostaje 3 ki za rainbow orba. Ktoś może powiedzieć że brak tych efektywnych ataków może być minusem, ale bardziej wolę kontry i kryty, plus to że dostaje jeszcze więcej ki za raibow orba sprawia jak wcześniej wspomniałem że będziemy często widzieć 18 ki czyli możemy dostać 30% ataku dla pozostałych postaci w rotacji i dlatego właśnie bardziej wolę Vegito od Gogety.

Przechodzimy do linków, przed fuzją mamy tylko 6 wspólnych łączeń z Lr Gogetą, dalej są postacie z 5 linkami typu Lr STR Vegito, Lr Gohany, Lr Broly, czy GT ssj Goku. Dużo postaci do łączenia się wiec jest to solidny plus.
Po fuzji mamy teraz 7 (SŁOWNIE SIEDEM) linków z Lr STR Vegito, następnie na 6 linkach mamy Lr PHY Gogetę, PHY ssj4 Vegito, czy dwóch Vegito Blue, na 5 linkach dostajemy podobne postacie sprzed fuzji, plus LR STR Gogetę.

INT Vegito znajduje się w kategoriach takich jak Majin Bus Saga, Battle of Wits (obie te kategorie należą do Lr STR Vegito, więc można ich wsadzić nawet i do jego teamów ( ͡° ͜ʖ ͡°)) czy Final Trump Card która łączy Fuzję z Potarą, plus z innymi postaciami.

Podsumowując, Vegito ten pomimo tych 3 lat nie odczuwa aż tak wielkich strat jeżeli chodzi o funkcjonalność, jest używany wraz z Gogetą w wielu teamach oraz wspiera jedna z najlepszych postaci w grze na obecną chwilę, jest zdecydowanie dobrą postacią która będzie zasługiwać na eza w swoim czasie.

Plusy:
- Dodatkowe ki za rainbow orby
- Buffowanie ataku na 18 ki jako Vegito
- Masa dobrych link partnerów, ogrom połączeń
Minusy:
- Wymagania do fuzji (°°
- podstawowa forma może mieć problemy przy późniejszych fazach trudnych eventów bez wcześniej wspomnianej transformacji

No i to będzie na tyle, tutaj znowu pytanie będzie jak wczorajsze - kogo wolicie Vegito, a może Gogetę, a może obie postacie są według was równe? Ja życzę wam miłego weekendu a kolejny wpis w poniedziałek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#dokkanbattle #poradnikikozumo
NepNepu - Zaraz zaczyna się weekend, więc tak dla rozluźnienia przejdziemy dziś nares...

źródło: comment_1631909032oLAIlIAlaOHaANqduux0XF.jpg

Pobierz
  • 2
@NepNepu dla mnie w sumie równe chociaż też wolę kontry super karta mam na tęczy i gdzie się da to go wciskam na trudniejsze eventy mimo, że nie jest to najnowsza karta. Liczę, że dostaną eza zanim gra padnie ( ͡º ͜ʖ͡º)