Wpis z mikrobloga

W rozmowie z kanałem ISBnews.TV prezes PKN Orlen Daniel Obajtek powiedział, że Orlen nadal zamierza budować swoją globalną rozpoznawalność, również przez Formułę 1. Kwestia obecności koncernu w Alfie Romeo jest obecnie negocjowana.

Pytany wprost, czy PKN Orlen przedłuży umowę z zespołem z Hinwil, Obajtek odpowiedział:

„W odpowiednim czasie będzie odpowiednie ogłoszenie. Ja podkreślam, że Robert Kubica jest wybitnym sportowcem i wybitnym przedstawicielem naszej firmy na świecie i ma ogromną rozpoznawalność. Pokazał i pokazuje swoje umiejętności. Widać, że ma formę i z pewnością nie jest na końcu swojej kariery. Widzieliśmy to w ostatnim wyścigu, wcześniej brakło szczęścia, gdy prowadząc po 23 godzinach i 50 minutach przydarzyła się awaria”.

„Na Formułę 1 patrzymy z perspektywy dłuższej. Mamy zamiar i robimy to, budować rozpoznawalność marki globalnie, a przez Formułę 1 doskonale się to buduje. Ale jest to kwestia tak naprawdę negocjacji, do których przystępujemy. Będziemy negocjonować naszą umowę i generalnie pozycję Roberta Kubicy. Nie chcę jednak zdradzać kuchni tych wszystkich negocjacji” – dodał prezes PKN Orlen.

Na koniec rozmowy, pytany o wspieranie innych sportowców, Daniel Obajtek dodał:

„Nie zejdziemy z drogi finansowania sportu globalnego bo przecież jesteśmy marką globalną i będziemy na każdym kroku wspierać naszych sportowców. Jesteśmy jednym z największych mecenasów sportu w tej części Europy, a będziemy jeszcze większym”

#f1
  • 14