Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mam mozliwosc kupienia domu od dewelopera ale różnica poziomów między moim ogródkiem a sąsiada wynosi około metra (ja jestem nizej). Deweloper twierdzi, że postawienie betonowego płotu załatwi sprawę i nie ma opcji zeby nas w razie jakiejś ulewy podtapiało, prawda to? Czy trzeba to załatwić w jakiś inny sposób, podpowie ktoś kto się na tym zna?
#deweloperka #budowadomu #budownictwo #ogrod #dom #budowlanka #pytaniedoeksperta
zielinski998 - Mam mozliwosc kupienia domu od dewelopera ale różnica poziomów między ...

źródło: comment_1631817964AT52qTb8aVbffIo9SRfvAi.jpg

Pobierz
  • 28
A ten betonowy płot to na gorze czy na dole? Ja mam u siebie podobna sytuacje, niestety nie mam betonowego (lanego) ogrodzenia tylko panelowe, ale zrobiłem sobie nad nim odwodnienie wiec woda ładnie ucieka dookoła, a pod skarpa wrzuciłem sobie drenaż (rura w pasku z kamienia). Teraz przy ulewach się sprawdziło. Z drugiej strony działki masz niżej czy od strony tej skarpy jest najniższy punkt? U mnie w ekstremalnych sytuacjach spływa na
skarpy jest najniższy punkt? U mnie w ekstremalnych sytuacjach spływa na druga stronę działki, ale to musi być juz ulewa konkret.


@zielinski998: przeciez tu potrzeba muru oporowego.... a to jest droga zabawa - zobacz ile takie cos kosztuje . u siebie robilem moze z 10m... koszt jakies 20 tys