Wpis z mikrobloga

a spróbuj zabronić się rozmnażać osobom z chorobami genetycznymi to od razu wyjadą z eugeniką i Hitlerem, albo w ogóle coś takiego zasugerować, bo przecież wszyscy "mają prawo do szczęścia" (czytaj, płodzenia dzieci, bo to najwyraźniej w ich życiu jedyna szansa na szczęście).


@mozgogrdyczka: a później co? Za niski, za wysoki, zły kolor włosów, za małe zarobki?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@yggdrasil:

Przecież oni może nie wiedzieli, ze są nosicielami zmutowanego genu? Może drugie dziecko urodziło się zanim pierwsze dostali diagnozę?


Ale ja nie myślałem o niczym tylko unga Bunga płodzić bo ja chcieć dawać mi dziecko uga Buga

Skoro ktoś nie myśli o takich początkowych rzeczach i nie badają się itd. i nie są świadomi tego jak działaja choroby, to tym bardziej nie powinni się rozmnażać (choć nikt nie powinien)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Opportunist:

Może nie wiedzieli, że taką chorobę genetyczną mają bo kto podczas planowania rodziny robi badania na choroby genetyczne?


UGA BUGA PŁODZIC P Ł O D Z I Ć
ROZMNAŻAĆ R O Z M N A R Z A Ć
bo tak powiedzieli że trzeba robić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@UnderThePressure: w zbiorce jest napisane czemu zrobili dwojke, "Jednak gdy wiesz, że w tej trudnej i niesprawiedliwej rutynie masz Przyjaciela - swoją siostrę - kompana niedoli. Wszystko wydaje się jakby normalniejsze, prostsze. Ramię w ramię. Kroplówka w kroplówkę. Inhalator w Inhalator. Wdech - wydech." ( _)
  • Odpowiedz
@UnderThePressure: @mozgogrdyczka: biedne wykopki liczą że jakby było takie prawo to akurat oni by się urodzili. Na pewno nie zostali byście usunięci ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Równie dobrze moglibyście sobie wybrać dowolne inne prawo które by wam zabrali. Prawo do obrony, prawo do głosowania, prawo jazdy.. .
  • Odpowiedz
@UnderThePressure: a nie przyszło Ci do głowy, ze starając się o drugie, nie wiedzieli jeszcze o chorobie pierwszego dziecka? Bo tak się składa, ze mukowiscydoze wykryto najpierw u młodszej Patrycji… jak łatwo ocenić gówno wiedząc
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@dziadzkrakowa: brawo, jesteś dokładnie osobą o której piszę w komentarzu. Czy tobie się wydaje, że w ramach swojego widzimisię, zaspokojenia swoich egoistycznych zachcianek można powołać do życia dziecko, które będzie cierpiało całe życie, aż do przedwczesnej śmierci? Bo się "ma prawo do szczęścia"?

@mendium: no i zajebiście, twój argument jest kolejny zasadniczo do bingo, myślisz, że nie istniejąc ma się jakiekolwiek problemy? Bo ja nie sądzę. Moje hipotetyczne
  • Odpowiedz
@mozgogrdyczka: Nic nie pisałem o prawie do szczęścia. Jestem w 100% człowiekiem zdrowym (a przynajmniej nie wiem nic o chorobach, bo czuje się elegancko). Zadałem tylko pytanie... Co będzie następne? Kto będzie wyznaczał nowe wytyczne?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@dziadzkrakowa: stosujesz argument równi pochyłej, który wiecznie pojawia się w tego typu dyskusjach a nie widzę w nim osobiście sensu, ponieważ zupełnie nie rozumiem, czemu uważasz, że będzie jakikolwiek następny krok? Po co? Nie widzę najmniejszego związku przyczynowo-skutkowego jaki miałby prowadzić do dalszego ograniczania czegokolwiek; zaczynając od tego, że żadnego ograniczania nie postuluję tylko oczekuje MYŚLENIA i brania na klatę KONSEKWENCJI a nie wyciągania łap po hajs bo ojej nie
  • Odpowiedz
@mozgogrdyczka: twój główny komentarz w którym zebrałaś tak wiele plusów mówi o zabranianiu rozmnażania się, co wybrzmiewa mniej więcej jako odbieranie tego prawa wybranym? Odbieranie czyjegoś jestestwa pod pozorem czyjegoś strachu bo oni mają źle geny. Kiedyś takie dziecko by się urodziło lub nie, może by przeżyło kilka lat leżąc za piecem w drewnianej chacie.
Po raz kolejny widzę już na vikopie takie teorie. Chciej lub nie ogół społeczeństwa to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@GodejMiTeresa:

ale jak już dochodzi do sytuacji ze ktoś z tego korzysta czego naturalnym skutkiem jest spłodzenie potomka to nagle hurr durr. ()


Istnieje coś takiego jak tabletka antykoncepcyjna, nikomu następni ludzie nie są potrzebni, a wręcz przeciwnie nowi ludzie w większości przypadków będą szkodzić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@SkrajnieZdegustowany:

Zupełnie szczerze, jeśli są jakieś choroby genetyczne, których nie da się uniknąć - jak np. mitochondrialne i Rodzice świadomie to ignorują, to powinni odpowiadać za finansowanie leczenia dziecka w 100%.


Zawsze powinni odpowiadać bo nikt inny nie jest temu winny prócz rodziców, powinien być zakaz prowadzenia takich zbiórek i to tyle w temacie wtedy by się nauczyli jakby zobaczyli raz zdychające dziecko z cierpienia to potem już pareset razy
  • Odpowiedz