Wpis z mikrobloga

Ostatni wpis przed zakupem. Wcześniej pytałem się czy dopłacać i czekać na 13 Pro, ale stwierdziłem, że kupię 12-stkę i do tego czasu co by mi przyszła ta 13-stka zdążę wyrazić swoją opinię na temat tego systemu.
I teraz mam kolejne pytanie, ale ostatnie. Brać 64GB czy 128GB? Różnica 200zł.
Aktualnie na androidzie przez 4 lata (nigdy nie było ustawień fabrycznych) mam zajęte 58/64GB ale dużo zajmują pamięci cache te durne aplikacje typu spotify, soundcloud mimo, że tam nie pobierałem żadnych utworów. Zdjęć i filmów nie nagrywam, mogę policzyć na palcach jednej ręki ile robię zdjęć miesięcznie.
Patrząc przyszłościowo to wybrałbym 128GB, ale z punktu widzenia cebularza to wziąłbym 64GB ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Telefon na parę ładnych lat myślę, że minimum te 3 do 5 lat, a opcje, że wymienię wcześniej są trzy:
1. System mi nie podpasuje
2. Rozwalę go i będzie trzeba naprawiać
3. System zacznie się zacinać jak na flagowych androidach po 2 latach od użytkowania i będę zmuszony zmienić

#apple #iphone

64GB or 128GB

  • iPhone 12 64GB 31.2% (29)
  • iPhone 12 128GB 68.8% (64)

Oddanych głosów: 93

  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@exyvL: sam jestem zwolennikiem mniejszej pamięci + wykupiony iCloud, ale na Twoim miejscu w perspektywie 5 lat brałbym 128GB, szczególnie, że różnica w cenie wynosi jak na Apple niedużo
  • Odpowiedz
@Wolf1986: Jak tyle? W sumie poruszałem temat już na wakacje, ale nie śpieszyło mi się na tyle, żeby od razu brać. Niestety sprzęt od sprzedawcy od którego chciałem go kupić nie trafi na alledrogo, dopiero w późniejszym czasie, co trzeba liczyć że najwcześniej luty/marzec stąd decyzja o zakupie iPhona 12
  • Odpowiedz
@Mathieu_gbw: @cherrz: No też liczyłem na to, że w razie co ogarnę iClouda 4zl za 50GB miesiecznie. To w skali 4 lat daje niecałe 200zł. Na Amazon teraz jest lipa z kolorami. 128GB to tylko fiolet, czerwień, niebieski. A 64GB są wszystkie. Między fioletowy 64GB, a fioletowym 128GB różnica 350zł. Między takim niebieskim czy czarnym jest różnica około 200zł z tym że na kolor czarny trzeba czekać 1-2
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Herato: ale co mi to da? Od 4 lat korzystam z ekranu amoled więc cofanie się do LCD nie ma sensu. Tak samo brak 5G. No może ta technologia u nas się jeszcze rozwija ale załóżmy że telefon mi podpasuje i mam się bujać kolejne 3-5lat z ekranem LCD?
iPhone 11 64GB - 2450zl 128GB - 2870zl
iPhone 12 64GB - 3050zl 128GB - 3400zl
Jak za lepszy ekran, ciut
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Herato: jezeli bierzemy pod uwagę 128GB to tutaj dopłata jest już 800zl, moim zdaniem jest mniej zauważalnych różnic między 12. Wsparcie i tak japko daje dłuższe niż android. Ja na swoim flagowcu sprzed 4lat mam androida 9.0 i nowszej nie dostanę, a 12 za rogiem, a taki iPhone 6S co ma 6lat dostaje iOSa 15
  • Odpowiedz