Wpis z mikrobloga

Jak to jest z wynajmowaniem mieszkania przez agencje a ryzykiem ze zalegnie sie patus?
Jak niepowszechnie wiadomo, jak sie wynajmuje chate jako osoba prywatna to jak trafi sie ktos nieuczciwy odzyskanie mieszkania legalnie trwa latami, a placic trzeba. Da sie zminimalizowac to ryzyko do zera wynajmujac przez agencje? Tak, ze w razie problemu wynajmujacy dostaje pieniadze od agencji, a agencja sama jakos eksmituje pasozyta.
Jesli tak, to ktos korzystal z takiego rozwiazania?

#wynajem
#mieszkanie
  • 12
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: @DryfWiatrowZachodnich: @Jagoo: agencja ma mozliwosc sprawdzenia takiego delikwentna w bazach dłużników (BIG/KRD), dodatkowo prosi o udokumentowanie dochodu - wiem, bo sam w branży siedze. Jeszcze nie miałem okazji robić takiego sprawdzenia, bo bardziej sprzedaż, ale wiem ze są firmy zewnątrzne z którymi może biuro podpisac umowę na sprawdzenia we wszystkich bazach najemcy - oczywiście w umowie pośrednictwa (nie najmu jeszcze) jest zapis że wyraża on
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: to dlatego zabezpiecza się umową na najem okazjonalny u notariusza - skraca do drogę do eksmisji o 2-3 miesiące. I pozwala kogos wyrzucić. Ale jak to jest teraz w czasach pandemii z ekmisja - nie chce Cie oklamac, bo mozliwe ze jest w ogole wstrzymana.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KromkaMistrz: @DryfWiatrowZachodnich: tak, w pandemii eksmisję są wstrzymane. Oczywiście nie dotyczy to najmu okazjonalnego, o ile najemca nie stracił prawa do mieszkania pod wskazanym adresem. Jeśli je stracił, to bawimy się jak przy normalnej eksmisji. Przepisy są naiwne.

A może spróbuj wynająć mieszkanie agencji - oni sami szukają sobie najemców, a Tobie mają płacić czynsz dzierżawny nawet jak mieszkanie stoi puste albo najemca nie płaci.

Bo rozumiem, że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DryfWiatrowZachodnich: ok. Ale jak znam życie to te agencje działają w dwóch rolach: posrednika nieruchomości (biorą prowizję za znalezienie najemcy) i czegoś w rodzaju zarządcy najmem, tzn. obsługują takie mieszkanie (sprzątanie, pobieranie czynszu, rozliczanie mediów, wydawanie i odbiory lokalu, może nawet zawieranie umów w imieniu wynajmującego), ale nie chroni to przed najemcą-pasożytem. Chyba że agencja ma jakieś metody poza prawne w ofercie¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz