Wpis z mikrobloga

Ostatnio @damw wrzucał zdjęcie 6755, to dzisiaj moja kolej, by pochwalić się co ostatnio upolowałem :D

Doświadczenie budowania takiego starego zestawu to było dla mnie wielkie przeżycie. Sam zestaw na zdjęciach wydaje się być duży, obfity w klocki, ale po zbudowaniu nie ma już takiego wrażenia. Ale to nic. Podczas budowania zdarzyło mi się pominąć kilka elementów, bo instrukcja nie jest tak szczegółowa, jak współczesne instrukcje. Momentami balem się łączyć ze sobą klocki, bo wszystko skrzypiało i miałem wrażenie, że zaraz coś rozwalę XD
Mechanizm wysadzania ściany jest w pytę! Taka mała rzecz, a sprawia dużo frajdy :D
Zestaw zachował się w doskonałym stanie, nie licząc tego, że klocek 1x2, który wkłada się do konia jest po jednej stronie mocno żółty :D

Z jakiegoś powodu w zapasowych klockach został mi arch 1x4. Nie mam pojęcia gdzie mogłem go pominąć.

Jestem bardzo zadowolony z tego zestawu, a jeszcze bardziej jak sobie pomyślę, że zapłaciłem za niego tylko £10,50. Będzie trzeba pomyśleć o jakiejś fajnej dioramie w klimacie westernowym :D
#lego
Pobierz
źródło: comment_1631720094eCJAPgrlwXBBY3ppaJ1QTi.jpg
  • 13
@damw: nie mam teraz instrukcji pod ręką, ale pamiętam, że jednego archa używało się do zabudowania okna w tylnej ścianie aresztu. A drugiego używało się do zabudowy okna w wybuchającej ścianie.
@hoppek: no i to są dokładnie te kroki z instrukcji co wrzuciłem wyżej. Może dostałes gratisa małego i tyle. Zawsze możesz rozebrać, przeliczyć od nowa klocki i zbudować od nowa xD
@hoppek: ah, to ty kupujesz i nie składasz ;) to później idzie w rotacje na regał, na sprzedaż czy co się robi z zestawami których się nie zamierza składać przez długie miesiące?