Wpis z mikrobloga

#uk

Dowalili mi disciplinary hearing za to że nie chcialem robić nagodzin (przyszedł gościu w piatek 10min przed zakończeniem i mówi żeby przyjść w weekend do pracy xD)

Także dzisiaj bedzie drukowane wypowiedzenie a od następnego miesiąca pykanie w herosów #pdk
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@johnmorra: mirki zdziwione a wymuszanie na pracownikach nadgodzin w Anglii rządzi się swoimi prawami. Wszystko tak na prawdę zależy od tego co miałeś napisane w kontrakcie. Pracodawca może 'zmusić' cię do robienia nadgodzin o ile jest to uzasadnione i o ile zostało to jakoś ujęte w twoim kontrakcie. Dodatkowo z tego co czytam na stronie gov, nawet nie musi ci za te nadgodziny płacić (https://www.gov.uk/overtime-your-rights).

Sama nie wierzyłam w
  • Odpowiedz
@johnmorra: generalnie to muszą, ale w wielu przypadkach ludzie mają to w dupie, że nie i firmy sobie pozwalają na wiele w rozmaitych branżach ( ͡° ͜ʖ ͡°) zależy jak masz skonstruowany kontrakt. Zawsze możesz zrobić opt out na zgodę na pracę powyżej 48h/tydzień. Jeżeli na tej podstawie cię zwolnią to będziesz mógł się ubiegać o compensation. Wszystko też zależy na jakich warunkach jesteś zatrudniony i
  • Odpowiedz
@Konata: często to zmuszenie polega na "dobrowolnej" zgodzie pracowania powyżej 48h/tydzień. Sęk w tym że można się zgodzić, a potem w dowolnym momencie z tego wycofać. W momencie kiedy pracodawca będzie z tego tytułu wycofania zgody robił niemiłe rzeczy można to zgłosić.
Jak będzie zainteresowanie to poszperam w wolnej chwili.
  • Odpowiedz
@Hi-cube: nie no kłócić to sie z nimi nie bede, wchodzę rzucam wypowiedzenie i wychodzę. Jedyne co mi pasowało w tej pracy, że właśnie nie robiło się nadgodzin, sztywne 8do16. tylko teraz zaczęło się robić busy po pandemii. Janusz główny manager obcina na wszystkim koszta. Wywalił paru ludzi i teraz musimy zapierdzielać za innych, tak to sobie wymyślił. Pozwalnia ludzi a innym każe pracować ekstra hehe. mieloncezdzika to przynajmniej podwyżkę
  • Odpowiedz
@johnmorra: u mnie dzisiaj jeden wysłał wypowiedzenie bo strzelił focha że nie chce mu dać dnia wolnego gdy inny z działu ma wolne (ja :D ). 4 minuty później, telefon że ma iść do menadżera i tam stękanie żeby nie odchodził, że to że sramto.

Oczywiście pewnie pójdą mu na rękę bo Anglik.. a że leniwy gówniarz to tego już nie widzą...
  • Odpowiedz