Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czykoniemnieslysza: sanacja xD ale #!$%@? o 100 latach zaborów, to już zapomniałeś, albo o wojnie z bolszewikami? xD porównywanie Polski w latach 30 do Austrii to już wogóle ignorancja. Weź mi pokaż kraj, który w ciągu 10 lat istnienia stał się mocarstwem.
  • Odpowiedz
@Xtreme2007: W 1933 roku najstarszy nowojorski wieżowiec miał już 34 lata więc twoje zdziwienie i zachwyt nad wiekiem wieżowców jest niedoszacowany o ponad trzy dekady. Flatiron miał 22 kondygnacje i zaczęto go budować na przełomie wieków, Rockefeler Plaza z twojego zdjęcia to już 260 m wysokości ale powinno się tu wspomnieć że już wówczas od kilku lat stał sam Empire State Building co ma 102 piętra i miał 381 m
R2D2zSosnowca - @Xtreme2007: W 1933 roku najstarszy nowojorski wieżowiec miał już 34 ...

źródło: comment_1631740746qFd4Sr5kO5jMuhhiarKSf7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Tapirro: nienawidzę obecnego rządu z całego serca, ale pls nie opowiadaj takich bzdur ze u nas jest las i Białoruś, żeby dostawać plusy od ignorantów. Pod wieloma względami kraje typu USA, Francja, Niemcy i wiele innych mogą nam zazdrościć (choćby telekomunikacja, sektor bankowy i usługi finansowe w Polsce to światowy top).
  • Odpowiedz
@Xtreme2007: ciekawe że w europie nie buduje się wieżowców a w usa na tych bogatszych miastach zawsze muszą być jakby miały być czymś niesamowitym. Tymczasem widziałem kilka filmików na yt wytykające skyscrapperom niską żywotność i szpecenie krajobrazu a już zupełnie niewpasowujący się w tradycyjną architekturę styl.
  • Odpowiedz
Jako ciekawostka, wiele wsi w Polsce dostało prąd dopiero w latach 50., czyli jakieś 20 lat po tym jak zrobiono zdjęcie z NY


@czykoniemnieslysza: w stanach też byś znalazł sporo miejsc gdzie dopiero wtedy doprowadzono prąd, choć z pewnością miały znacznie mniejszy udział niż w Polsce, no i polskie miasta też trochę inaczej wyglądały.
Nawet w bardziej rozwiniętych i nie zniszczonych wojną krajach elektryfikacja trwała kilkadziesiąt lat.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@czykoniemnieslysza: w moich okolicach to był rok 62 , pradziadkowi jak instalowali w pierwszym pokoju światło, to w drugim już nie chciał bo jak otworzy do niego drzwi to przecież jest widno ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@czykoniemnieslysza: jak ze 3-4 lata temu chodziłem po szlaku Orlich Gniazd, to trafiłem na wioskę ze studnią w "centrum". Tabliczka obok informowała, że przyłącza do domów zostały zrobione w 1980, do tego czasu to studnia była jedynym źródłem wody w całej wiosce.
Także prawie 50 lat po zrobieniu tego zdjęcia, niedaleko Zawiercia w Polsce, cała wioska popierniczała z wiadrami do jedynej studni na wiosce jak chcieli sobie ziemniaki ugotować albo
  • Odpowiedz