Wpis z mikrobloga

Liczba hospitalizacji osób zaszczepionych i nieszczepionych - takich danych w Polsce chyba nie ma publicznie dostępnych, a jeden wykopek wskazał że na pewno są one w całości dostępne w NFZ. W związku z tym wysłałem do NFZ wniosek o udostępnienie informacji publicznej w którym pytam tak:

Działając na podstawie art 61 Konstytucji wnoszę o udostępnienie informacji publicznej na temat liczby hospitalizacji osób na oddziałach COVID19 i/lub z rozpoznaniem COVID19 w rozbiciu na osoby zaszczepione i niezaszczepione przeciw COVID19 za okres ostatnich 30 dni od dnia realizacji wniosku lub za miesiąc wrzesień lub za miesiąc sierpień lub dowolny inny okres za który organ posiada takie informacje wraz ze wskazaniem tego okresu.


#koronawirus #szczepienia #informacjapubliczna #covid19
  • 26
  • Odpowiedz
@maniac777: No i słabo co jak USA tydzień po drugiej szczepionce jesteś dalej nie zaszczepiony ?

Niech odrazu wytłacza klasyfikacje w jaki sposób to robią innaczej ci nie uwierze

Albo przychodzisz że złamań ręką i jako nieszczep masz auto test iwychodzi false
  • Odpowiedz
@maniac777: jak zawsze sie śmieję z antyszczepionkowców, to tutaj przyznam rację.
Napisałem mail o te informacje do gusu i do MZ.
Gus powiedział że mam złożyć zlecenie na dane (co w sumie olałem, bo mi sie nie chciało. Jak ktoś jest chętny, to zapraszam)

MZ odpisało że dane są na twitterze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@maniac777: nie wiem jak #!$%@? mogą nie posiadać takich danych, czekam od dawna na taką informację. Przecież to by była najlepsza zachęta do szczepień, a nie jakieś reklamy i billboardy z gwiazdorami. Być może faktycznie coś jest nie tak z liczbami, że stać ich tylko na miałkie #!$%@? "9 na 10 osób to osoby niezaszczepione". Skąd wytrzasnęli te 90%?
  • Odpowiedz