Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki, rozglądam się za zmianą pracy.
Zaawansowany Excel z PowerQuery i tworzeniem modeli w PowerPivot - checked,
zaawansowana znajomość VBA- checked,
znajomość PowerBi -checked,
doświadczenie z tworzeniem aplikacji w VBA pod Officem - checked,
doświadczenie w consultingu - checked,
Warszawa - checked.
Według wykopków za samo tabelkowanie w Excelu mogę już liczyć na 5k brutto. No to zaczynam mieć chrapkę na więcej. Dodatkowo ogarniam analizę danych w Pythonie i nieco mniej w R, może to mi dodatkowo pomoże.

To teraz co zaoferuje rynek?
https://www.pracuj.pl/praca/programista-vba-w-ms-excel-+-business-intelligence-power-bi-middle-developer-warszawa,oferta,1001171058
Widełki jak widać, do tego zlecenie lub B2B (...), a do tego do CV dołączyć wypracowanie z odpowiedziami na ich pytania, jeśli przejdę dalej to łaskawie dadzą zadanie domowe. Mirki z #programista15k ja wiem, że VBA to hehe, co to jest, ale czy na poziomie mida nie wystarczy pogadać o projektach jakie robiłem, może zademonstrować coś? Aplikacji biznesowych tworzonych w VBA mam już trochę na koncie, więc nie uśmiecha mi się robić za darmo kolejnych kalkulatorów czy tabliczek mnożenia, a wszystko to za łaskawe 5k jeśli mnie wezmą.

PS Ogłoszenie wrzucane już kolejny raz, więc chyba wiem dlaczego.

#pracbaza #praca #businessintelligence #excel #vba #analizadanych

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6140549a5fb896000a005784
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 20
@AnonimoweMirkoWyznania: nie no to ogłoszenie to chyba jakiś żart. Na jakim poziomie PowerBI u Ciebie? Jeśli masz 1-2 lata expa, to spokojnie znajdziesz coś w przedziale 10-15k net b2b. Jeśli szukasz pracy jako Power BI developer/consultant to podbij na priv, u mnie w firmie jest rekrutacja. Lokalizacja Warszawa/Kraków, chcociaz obecnie i tak 100% zdalnie do odwołania.
@Paranoija: to jest raczej kwestia doświadczenia w projektach. Ja sam zaczynałem naukę Power BI od teorii. Przerobiłem blisko 80h materiałów z neta, zdałem certyfikat DA-100 i dopiero po tym można powiedzieć że zacząłem praktykę. I pomimo, że tak naprawdę nie trafisz na nic, co nie byłoby wspomniane w teorii wcześniej, to wiadomo że każdy przypadek jest inny. Z czasem przerabiasz po prostu coraz więcej przypadków, i po prostu zaczynać ogarniać jak
Możecie pokazać co to za aplikację w power bi za które płacą 10 k ? Robiłem kiedyś taki duży raport z rocznej sprzedaży ale jakoś zajebiście zaawansowane to nie było
@pschemo: ja swoich z pracy raczej nie mogę pokazać. Generalnie, te co znalazłem w google grafika, według mojej opinii, mają za dużo bajerów, jakieś wykresy z dupy kolorowe itp, nawalone tego na całą stronę. Co masz na myśli mówiąc duży raport? Wiadomo że raport to nie tylko wykresy które widzi końcowy użytkownik ale też cały model danych który jest pod spodem. Ja na przykład obecnie w pracy pracuje głównie na kilku
@Kormoran123 rozumiem chodzi o skalę. W moim raporcie było 6 tabel z czego 4 słownikowe. Dwie z tabel były duze +30 kolumn. Na myśli mam raport z egzekucji sprzedaży z podziałem na klientów asortyment miejsce na świecie miesiąc ilość i key accontow do nich przypisanych.
@pschemo: to szczerze mówiąc nie jest to duży model ani raport. Moim zdaniem od mida można już wymagać więcej niż tylko wyklikania raportu w sensie wizualnym. U mnie na przykład, jak wspomniałem zajmuje się również tworzeniem modelów, czyli na przykład star schema czy snowflake schema z teorii muszę znać żeby wiedzieć jak stworzyć tabele w modelu, tak samo tworzenie relacji między tabelami, ustalanie kardynalnosci (nie wiem czy jest po polsku takie
@peoplearestrange: Ja swoją przygodę z BI zacząłem przez rekrutację wewnętrzna w firmie. Nie jestem po studiach informatycznych. Wcześniej klikałem tylko excela, z SQL umiałem tylko podstawy podstaw że tak powiem ale mnie wzieli. Zaczęłam pracę w BI i to od razu w konsultingu, czyli od razu pracowałem z klientem a nie wewnętrzne projekty. Poza mną, jak kogoś przyjmowali w dziale, to też często to były osoby dopiero co po studiach, dla
@Kormoran123: a tak zapytam jeszcze, nie nudzi Cię to, że tylko w jednym narzędziu siedzisz? i domyślam się, że w przypadku takiego stanowiska to pewnie te 10-15k to ściana i więcej się nie da? masz duży kontakt z biznesem?
@malachite: w samym power BI mam dopiero rok doświadczenia i uważam że ciągle się uczę tego bo ciągle wychodzi w pracy jakiś case, którego jakby nie umiem zrobić z marszu i muszę trochę pogłowic się, czy poszukać w necie. Poza tym, ostatnio na przykład trafiła mi się apka do zrobienia w power apps, jako dodatek do raportu. Power apps uczyłem się całkowicie od zera i też fajnie bo coś nowego. Co
@malachite: 10-15k to nie jest żadna przesada. Wycenialem sam swoje rzeczy dla klientów, to znaczy jakby ustalałem stawkę za raport który robię, która klient ma zapłacić mojej firmie i na prawdę to są kwoty które idą w tysiące euro za jakieś wydawało by się głupoty za kilka kliknięć. Także firmy stać żeby płacić tyle BI developerom
@malachite: z samym PBI bedzie ciezko dostac wiecej, ale jak dodasz do niego jakis ETL np. Informatica, ADF to spokojnie 20k. Czyli bedac takim full stackiem od backendu i frontu. Teraz kilka osob poodchodzilo odemnie z firmy to wiem ile dostali, tylko ze maja 3-5 lat doswiadczenia.
@Kormoran123: u mnie w obecnej pracy jest sporo narzędzi w ruchu, ale czasu nie ma na to, żeby się czasami mocnej zagłębić w coś konkretnego. U mnie akurat w pracy jest tableau, ale to jedyne co robię to jakieś proste raporty, które się opłaca automatyzować, bo resztę się wyciąga z hurtowni w zależności od potrzeb biznesu i wykonywanych analiz. No i nie ukrywam, że bardzo chętnie bym się zagłębiła bardziej w