Wpis z mikrobloga

Mysle o zakupie pierwszej szosy. Aktualnie pedałuje sobie na rockrider 520 i trasy przeważnie okolo 40 km (z 2 razy w tygodniu) ale jak mam czas to zaatakuje 70/80 km. Pytanie w jaki budzet powinienem celować, żeby nie kupic bubla który mnie zniechęci do szos ale żeby tez nie wydać na model wyższy napędu gdzie różnice nie wyczuje ze względu na rekreacyjne podejście do jazdy. Wstępnie myslalem o przedziale cenowym 3/4k.
#rower #szosa #sport
  • 17
@kapiroszka: ja mam tribana rc500 i moge szczerze polecic(zrobione 15k km), jezdzilem na sensa(modelu nie pamiętam), napęd 105 i różnica zerowa. Troche lzejszy, ale te 1.5kg to moge lekko z brzucha zrzucić. Myślę, ze na amatorskim poziomie ciezko poczuć różnice. Jeden brat ma taki rower jak ty(tego 520), drugi specializeda za 8k(caly na napedzie deore, hamulce hydrauliczne itp) i szczerze to na rockriderze lepiej mi sie jezdzilo xD.
Ludzie beda pisac,
@4x80: O ile chodzi Ci o ilość przełożeń, bo to masz na mysli pod "lepsze"? To ja przyladowo jeżdżąc po wielkopolsce z przodu nigdy nie zminilem blatu, a z tylu uzywam 4, moze 5 blatow i uważam, ze zupelnie tyle wystarczy. W górach pewnie bedzie trzeba zmienić blat z przodu i tyle(ale o tym sie przekonam w przyszlym roku). Precyzja przełożeń jest identyczna(lub tak znikoma, ze w trakcie uzywania sie tego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kapiroszka:

żeby nie kupic bubla który mnie zniechęci do szos ale żeby tez nie wydać na model wyższy napędu gdzie różnice nie wyczuje ze względu na rekreacyjne podejście do jazdy.
Optymalnie by było coś takiego, przed covidem prawie byś się zmieścił w budżecie bo kosztował 4100 albo 4200.
Ale jak masz mtb to fajnym uzupełnieniem by była właśnie taka klasyczna szosa, a nie "szoso gravel" którtch teraz pełno.
@kapiroszka: od dobrego roku z kazdym nowym rowerem jest problem. Przeglądaj tag(czasami ktos wrzuca post jak sie cos pojawi) i strone deca codziennie i czekaj na farta.
Za niedługo i tak sezon zimowy to moze bedzie mniej bijących sie o te nieliczne sztuki.