Wpis z mikrobloga

Niedawno wrzuciłem na mirko, ze zaczynam naukę latania. Zgadnijcie kto wczoraj samodzielnie śmigał po niebie? Nie ma nic lepszego, niż porządnie się przeorać po lotnisku, a potem dać upust swoim emocjom, oraz doładować adrenalinę i endorfiny. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany jak to wyglada, to chętnie odpowiem na pytania ;) Z fartem!
#samotnosc #feels #szybowce #lotnictwo
onemanarmy - Niedawno wrzuciłem na mirko, ze zaczynam naukę latania. Zgadnijcie kto w...

źródło: comment_1631517606AKSKwaRoJ8rg1k8w5PjA9p.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@one_man_army: też chce zacząć latać
, Mam zamiar zacząć naukę za jakieś 2-3 lata w Łodzi; kolega z Ryanaira polecił mi już szkole
Pytanie - powinienem się zapisać do aeroklubu najpierw i tak pochodzić zanim zacznę się uczyć czy nie trzeba? Co w ogóle robi się w aeroklubach jak się nie ma jeszcze licencji?
  • Odpowiedz
@epll: @one_man_army: myslalem o tej pierwszej PPL(A) lub LAPL(A), dla siebie
przynajmniej na poczatek, zeby moc polatac sobie po okolicy; pewnie bym musial ogarnac jakichs znajomych aby kupic samolot i gdzies trzymac
a potem sie zobaczy; juz raz sie przebranzowilem wiec jak mi sie spoboba to moze zrobie to drugi raz :D

bede musial jeszcze zobaczyc i przeliczyc jak to wyjdzie kosztowo, dlatego tak zakladam, ze zaczne sie
  • Odpowiedz
@one_man_army:

1) jaka miejscowość/aeroklub?
2) z jakich etapów składa się taki kurs, co jest potrzebne by przejść dalej i ile poszczególne części kosztują!?
3) czy konieczne jest wzięcie urlopu? ile to mniej więcej wszystko zajęło?
4) czy po szkoleniu (i zdaniu licencji) będziesz na luziku mógł sobie wypożyczyc sprzęt w innym aeroklubie? jeśli tak, to po
  • Odpowiedz
@w00nski:
1. Aeroklubów jest dużo. Każdy ma jakaś opinie…ja nie chce mówić w którym jestem.
2. Teoria/podstawówka - latanie po kręgu/loty za samolotem/ celność ładowania / nauka termiki/ egzamin
3. Ja nie biorę, latam w weekendy - ale to zależy jak są organizowane kursy w danym aeroklubie.
4. Tak. Musisz patrzeć na cennik.
5. Odprawa/wyciąganie sprzętu/ przygotowanie startu/dużo pracy zanim
  • Odpowiedz
@one_man_army: moje pytania:
1. Na jakich wysokościach odbywają się takie loty szkoleniowe?
2. Startujesz przy pomocy wyciągarki, czy samolotu?
3. Ludzie po szkoleniu kupują raczej własne szybowce, czy wynajmują?
4. Masz w szybowcu spadochron/inne zabezpieczenie w razie jakby coś poszło nie tak w powietrzu?
5. Co (oprócz pieniędzy) jest potrzebne do rozpoczęcia kursu? Jakieś badania
  • Odpowiedz