Wpis z mikrobloga

@sinxcosx: tak, jak ładnie uzupełnisz profil i wrzucasz coś od czasu do czasu albo masz po prostu mocne CV, to dostaje się sporo ofert pracy. Mam linka od jakichś 6 miesięcy i dostałem z 8 zapytań o pracę. Cześć od headhunterów, a cześć bezpośrednio od partnerów z firm
  • Odpowiedz
@sinxcosx: Tak. 1. headhunterzy sami piszą. 2. mnóstwo ofert pracy z różnych źródeł w jednym miejscu, 3. podgląd znajomych, z którymi miało się kiedyś kontakt i jak im się układa kariera 4. podgląd pracowników danej firmy wkonkretnej lokalizacji.
  • Odpowiedz
@marek-krakow: na pewno jeśli rekruter (czy firma) szuka profesjonalisty, takiego top, to latają po LinkedInie, bo na ogłoszenia spływ jest wiadomo jaki i przez to tracą czas i patrząc na niektóre oferty to naprawdę kozak, ale czasem za duże wymagania, ale pieniądze w pytę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@marek-krakow: często odzywali się do mnie ludzie z ofertami pracy, do których nie miałem kwalifikacji. Trzeba brać poprawkę na to, że część z tych rekruterów jest zdesperowana i piszą do osób, które powiedzmy są z tej samej branży, ale robią coś zupełnie innego. Ale kiedyś kilka razy odzywałem się na w miarę sensowne propozycję. Kilkoro moich znajomych nie planowało zmianę pracy, ale rekruter ich przekonał rzez Linkedin. Głównie wysokością pensji.
  • Odpowiedz
@Piospi: Jeśli za zwyłych ludzi masz ludzi, którzy wykonują powszechne zawody lub wykonują powszechne prace to Linkedin się nie przyda.
Linkedin jest stworzony dla korporacji, które szukają specjalistów np z obszarów IT, logistyki, bankowości itp. Szczególnie skorzystają ci, którzy mają rzadkie umiejętności, ale ich branża jest również dość nowa. Prędzej znajdą właśnie pracę przez headhuntera niż werbując pracuj.pl
Natomiast pracownicy fabryk, sektora publicznego czy fizyczni nie skorzystają na tym portalu.
  • Odpowiedz
@sinxcosx: Bardzo. Zwłaszcza w IT, rekruterzy sami do Ciebie piszą po kilka razy na tydzień, zdarzają się ciekawe oferty.
No i dodatkowo tam jest zakładka z ofertami, można sobie odfiltrować po hasłach i zobaczyć oferty z Twojej okolicy w technologii, która Cię interesuje :)
Trzeci plus to grupy do których można się dodać i przeczytać o nowościach.

Najważniejszy minus linkedina to jak po roku użytkowania dodasz sobie z 200 znajomych wzwyż
  • Odpowiedz