Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fajnypierozek: sorry, wyczyścili już po powrocie do Polski. Dwa miesiące później. No nie było to 5€. Chociaż tą pracę w Niemczech wspominam jaką najgorszą, wychuali nas na umówie (umowach, bo mieliśmy jedną Polską, z firmą z Wrocławia (ul.Szewska) a drugą z niemiecką. Mniejsza o to.
Dalej bankomaty w de mają schowek na miotły z tyłu? Często to spotykaliśmy, że bankomat jest zewnątrz galerii a w środku jest zabudowany.
  • Odpowiedz
ale robienie laseczki amerykanom i placenie im za systemy platnosci to macie opanowane do perfekcji xD


@fajnypierozek: nie wiem o kim mówisz, bo ja mieszkam w Holandii, która jest tylko trochę mniej #!$%@? niż Niemcy pod względem płatności elektronicznych i online, ale przynajmniej za warzywa na targu i w piekarni mogę kartą zapłacić XD
  • Odpowiedz
@fajnypierozek: EC to było fajne rozwiązanie i Niemcy byli na tym rzeczywiście do przodu, bo nie płacili drakońskich prowizji visie i mastercard, wymusili używanie Maestro i vpaya z ludzkimi płatnościami. Ale to miało sens 20 lat temu. W Polsce też to było - Polcard miał własną sieć płatniczą. Tylko Visa i Mastercard skusiła banki większymi prowizjami z transakcji. No i z jednej strony wszyscy zrzucali się na ten system i na
  • Odpowiedz
Zwróćcie uwagę jak dużo miedzynarodowych środków platnosci akceptuje kazdy niemiecki sklep. Jest to mila odmiana od polski gdzie mamy tylko visa, maestro i jakiś wschodni blik nigdzie indziej nieznany i nieakceptowany na świecie.


@fajnypierozek: Chyba nigdy nie trafiłeś do u nich marketu gdzie akceptują tylko ich karty płatnicze, albo restauracji na 30 stolików bez płatności bezgotówkowych.
  • Odpowiedz
w Polsce jest bankowość i systemy płatnicze na jednym z najwyższych na świecie poziomów XD


@geuze: chcesz powiedzieć, ze cieszysz się z jednej z najdrozszych bankowosci na swiecie?
  • Odpowiedz
@fajnypierozek: Polska jest wiodącym krajem jeśli chodzi o nowinki w bankowości. Nie boimy się zbliżeń, czipów i innych NFC. Byłem ostatnio w DE i chciałem zapłacić kartą, to ruda kasjerka terminal spod lady wyciągała, taki był popularny. W Polsce mam 100 zł w portfelu tylko dla nagłych wypadków, a tak to wszędzie przez NFC płacę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
. Polska to bezgotówkowy raj w porównaniu do Niemiec


@ms93: nie ma sie pieniędzy to i gotowki nie uświadczysz ¯_(ツ)_/¯ przecietny polak leci na kredycie jak cale panstwo polskie, dlatego musi miec kartę kredytową i nią płacić

@fajnypierozek: a ty odróżniasz kartę debetowa od kredytowej?
  • Odpowiedz
@fajnypierozek: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
tak tak, dlatego często idziesz do sklepu i możesz tam zapłacić tylko gotówką lub gównianą kartą Giro, która jest akceptowana w jednym, jedynym kraju na świecie XD
ostatnio miałem taką sytuację, że w jednym sklepie akceptowano tylko karty Giro, a gotówki nie miałem, ani ja ani obsługa nie wiedzieliśmy gdzie jest najbliższy bankomat, to skończyliśmy w ten sposób, że wysłali mi normalną papierową pocztą rachunek i musiałem przelać na
  • Odpowiedz
a kwitta tam macie w tej nowoczesnej Polsce?


@fajnypierozek: Proszę Cię. Skończ już #!$%@?ć. Mieszkam na Bawarii lika lat i tagiego bankowego zacofania jakie tu obserwuję nigdzie na świecie nie widziałem (a latam dużo)
A ten Sparkassowy Kwitt to gówno jakiego świat nie widział. Wywala mi reklamę na cały ekran każdym zalogowaniu się na spakassowe konto. Więc chyba jak zwykle w Niemczech - stworzyli gówno i dziwią się dlaczego nikt tego
  • Odpowiedz