Wpis z mikrobloga

Mam dla was news. Znajoma rodzina właśnie dzisiaj miała testy na covid po wcześniejszym kontakcie z osobą zakażoną. Rodzina to dwie osoby starsze (zaszczepione) i dwie dorosłe (niezaszczepione) do poniedziałku aż nie przyjdzie wynik bezwyjatków mają kwarantanne xD Potem jak wyjdzie pozytywny to osoby zaszczepione mogą wychodzić, ale nie mogą pójść do sklepu, lekarza itp. ogólnie tam gdzie są skupiska ludzkie. Czyli osoba która pobierała wymaz jasno dała do zrozumienia że zaszczpieni mogą zarazić i najlepiej żeby siedzieli w domu. Oczywiście teraz będzie tu burza że szczepionki chronią, ale przed ciężkim przebiegiem choroby. Pełna zgoda, również wiedziałem że tak będzie od samego początku i domyślałem się że szczepionka nie przerwie transmisji patogenu. Jednak narracja rządowych ekspertów była inna, np słynne ulotki dlaczego warto się zaszczepić- bo chronisz siebie i innych. W takim razie po co ta segregacja na zaszczepionych/niezazczepionych? Również odniosę się to tych którzy nie uwierzą mi w to co napisałem. Oczywiście macie do tego prawo, ale myślę że takich rodzin jak wyżej wymieniłem jest więcej i jako że sezon na infekcje się rozkręca wkońcu i do was podobne historie dotrą.
#koronawirus
  • 12
@StukilowaRurzowa: zresztą nie wiem czy zrozumiałaś sens całej mojej wypowiedzi. Oczywiście że nikt formalnie na zaszczepionych nie nałoży kwarantanny. Natomiast same służby które się tym zajmują wiedzą że zaszczpieni przenoszą wirusa. I gdyby nie to że w ustawie politycy tak sobie napisali że zaszczepiony nie podlega kwaratannie to zaszczpieni z medycznego punktu widzenia również powinni ją mieć. Tylko wtedy zainteresowanie szczepieniami jeszcze bardziej by spadło.
) do poniedziałku aż nie przyjdzie wynik


@davv94: Wynik pewnie bedzie jeszcze dzisiaj kolo polnocy.

Czyli osoba która pobierała wymaz jasno dała do zrozumienia że zaszczpieni mogą zarazić i


@davv94: przeciez to oczywiste ze moga, ale robia to rzadziej niz zaszczepieni.
@maniac777: ale nawet jak przyjdzie wynik o północy i będzie on negatywny to i tak kwarantannę musi znieść sanepid a oni w niedzielę nie pracują. Także teoretycznie do poniedziałku.
No mogą przenosić. Wg. mnie zaszczpieni co najwyżej krócej go przenoszą, czy rzadziej nie wydaje mi się. Tym bardziej jeżeli mówimy o osobach które były zaszczepione kilka mscy temu i poziom przeciwciał jest dużo mniejszy, owszem jest pamięć w limfocytach b, ale