Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Jak ktoś chce aktywować Allegro Pay (czyli płatności odroczone) to niech to może lepiej przemyśli na spokojnie czy warto.

W przeciwieństwie do PayPo #allegro wysyła aż dwa zapytania jedno po drugim do BIK. Traktowane jest to jak chwilówki.

Punktacja w BIK skoczyła mi z 91 punktów na 88 po tej akcji. Wcześniej nawet po kredytach na duże kwoty punktacja stała w miejscu.

#finanse #banki #zakupy
Caracas - Jak ktoś chce aktywować Allegro Pay (czyli płatności odroczone) to niech to...

źródło: comment_16313509704e0VOaCMSSHEK6iCAZbjnX.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@Caracas: miron, zawołaj jak będzie wyglądać sytyuacja po tym gdy spłacisz ratę lub całe zaciągnięte zobowiązanie

gdy poczytałem o całym tym systemie punktowania, to waha się jak sinusoida przy byle gównie

Z drugiej strony nie ma co psioczyć. Warunki jakie oferuje apay są nie do przebicia przez nikogo innego. Tu bym się raczej interesował jak podnieść wysokość z początkowych 700 bo nie widziałem żeby ktoś na starcie dostał więcej.
  • Odpowiedz
@Caracas: ok, wiem ocb
natomiast sam zezwoliłeś na sprawdzenie cię w biku

dlatego jestem ciekaw czy ranking się podniesie po jakimś czasie z automatu, czy niet
w szczególności gdy coś spłacasz, lub zaczniesz np. po skorzystanie z krechy apay
  • Odpowiedz
@Caracas: twoje środki w Allegro Pay nie są kredytem i nie są wpisywane do baz zewnętrznych. Dopiero w momencie zakupu z Allegro Pay – gdy zaakceptujesz warunki umowy, która zgodnie z polskim prawem jest umową o kredyt konsumencki – my zapłacimy za Twój zakup, a informacje dotyczące umowy przekażemy do baz zewnętrznych, zgodnie z wyrażonymi przez Ciebie zgodami.
  • Odpowiedz
@Caracas: To zapytanie, które wstawiłeś jest wynikiem uruchomienia tego limitu nie dokonania zakupu. Ja mam dodatkowy wpis w zamknietych zobowiązaniach kredytowych "Kredyt na zakup towarów, usług i papierów wartościowych" na 100 zł (mój pierwszy zakup). Od tego czasu dokonałem kilkunastu zakupów nawet kilka z ratami i więcej wpisów nie robią.
  • Odpowiedz
@Caracas: Tak z ciekawości się zapytamy (nie hejtujemy) co Ty i ludzie widzą w tych wynalazkach z odroczoną płatnością? Jaką to ma przewagę względem dobrej karty kredytowej, która bądź co bądź w jakiś sposób jest w stanie takie usługi zastąpić? Po co mnogość usług i komplikacji? Jakie plusy?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ZarabiajnaBankach: Dużo kupuję. Płacę w większości PayPo. Banalny zwrot. Kasa nigdy nie jest zamrożona bo zaraz wraca. Nie muszę wpisywać żadnych pinów. Szybsza płatność niż karta.
  • Odpowiedz
@ZarabiajnaBankach: ja korzystam, aby sprawdzić produkt przed zapłatą. Ostatnio kupowałem wannę z PayPo. Przyszła po tygodniu. Sprawdziłem czy cała. Okazało się OK, to kolejnego dnia zapłaciłem. Tak jak pisał @Caracas, PayPo jest wygodne. Szybciej robi mi się zakupy.
  • Odpowiedz
@ZarabiajnaBankach: jeszcze mi się przypomniało:
- promocja na artykuł, wypłata dopiero za tydzień, a promocja się kończy. Biorę z PayPo, a zapłacę po wypłacie
- kupiłem dla żony bransoletkę, skorzystałem z PayPo aby ukryć przed nią zakup :)
  • Odpowiedz