Wpis z mikrobloga

#akwarystyka Mam taki problem, że nadwódka wielonasienna zaczęła źle rosnąć i nie wiem co jej jest. Podobno od zbyt twardej wody dolne liscie opadają ale nie wiem czy to to. Czy da się ją jakoś uratować? Nie wiem wsadzić do osobnego pojemnika z wodą albo coś bo w akwarium jest rak ktory troche ją demoluje. Poczatkowo rosła dobrze ale nagle wywaliły mi w akwa glony i przestała. Zdjecie w komentarzu
(Tak wiem #!$%@? ze mnie akwarysta XD)
  • 11
@fimino Rak florydzki. Akwarium mam od roku, akwarium 54l zestaw od aquel, filtr asap 300 i termometr grzałki nie instalowałem bo akwarium mocno sie grzeje. Od 9:30 do 00 włączone światło ledowe nocne I w sumie dalej to nie wiem co w tym akwarium opisać. Wszystko było dobrze tylo w pewnym momencie glony wywaliły. Poza tym roślinka łdnie rosła tylko że rak ją troche za mocno zmasakrował.
@fimino Ok spróbuję myślę, że przyda się jeszcze jedna roslina w akwarium tylko musze jeszcze glony zwalczyć. Raka mam pierwszy raz i w sumie nie wiem co mu przeszkadza bo roślina stoi w rogu ale on i tak wyznacza trase marszu tak ze mu przeszkadza w trakcie obchodu i ją tnie XD
@Placek_po_wegiersku: możesz tego jednego wymienić na kilka sztuk Cambarellus Patzcuarensis Orange , fajne małe raczki, nie niszczą roślin i można je trzymać z łagodnymi rybkami. Zależy jaki wygląd akwarium ci bardziej pasuje, bo to tobie ma się podobać. Jak masz problemy z glonami i mało roślin to spróbuj skrócić czas świecenia i kup np.rogatka, którego nie sądź, tylko potnij na kilka odcinków po 10cm i niech pływa po powierzchni. Zmniejszy ilość
@fimino Dzięki co do raka takiego właśnie chciałem niebieskiego #!$%@? XD i do niego muszę wszystko dopasować. Co do glonów to świece 9:30-00:00 ale tylko ledami "nocnymi" bo inaczej rak nie wychodzi z kryjówki. Jak jest słońce to zasłaniam okna zeby nic nie świeciło na akwarium. Co do roślin to chyba tak zrobie bo potrzebuje czegos plywającego, zaraz sobie o tym poczytam, dzięki