Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zalesie ##!$%@? #budownictwo #budujzwykopem #bekazpodludzi
Kupiłem działkę na wsi, wybudowałem dom.
Wziąłem się za ogrodzenie, chciałem do tego podejść rzeczowo więc chciałem aby geodeta mi wytyczył dokładnie jak idą moje granice działki, bo te słupki graniczne są zdradliwe.
No i okazało się, że sąsiad, który graniczy z moją działką, zajął swoją szopą i swoim ogrodzeniem od 2 do 4 metrów na szerokość mojej działki i na całą jej długość, a jest długa na 124 metry, dodatkowo okazało się, że las który jest za naszymi działkami jest "trochę mój" a dokładnie 3 metry wgłąb lasu.
- w sumie z tym lasem to spoko, bo te 3 metry na 38 metrów (szerokości działki) sobie bym zagrodził razem z całą działką i miał taki swój mini lasek - akurat rozwiesić hamak, postawić domek na drzewie itp.
- z tym zajęciem pasa +/- 3 metry na całej długości no trochę lipa bo jakby to było jeszcze 50 cm to okej no ale to jest prawie 4 ary - kupowałem ar po 6 tysięcy, teraz ceny poszły do góry i taka ziemia chodzi jakoś po 9-10 tysięcy za ar - więc 40 tys piechotą nie chodzi.

Idę do sąsiada z geodetą to wyjaśnić, no i #!$%@? nagle z miłego spoko gościa mu #!$%@?ło, w ułamku sekundy zwyzywał nas od najgorszych i kazał #!$%@?ć.
Ja mu zaproponowałem 3 opcje:
- albo odkupi to co sobie wziął
- albo usunie ogrodzenie i przestawi szopę
- żeby podzielił ten las i odstąpił mi jego część adekwatny cenowo tym 4 arom.
No ale nic koleś jakby dostał zapalenia mózgu, #!$%@? zaraz myślałem że mu się będzie piana z ryja toczyła.

No i ja #!$%@? teraz już po "dobrej" znajomości z sąsiadem i obok chaty będę miał typka z którym będę się sądził pewnie kilka lat.

Może trochę #prawo
Jak typ postawił ogrodzenie na mojej działce to mogę je sam #!$%@?ć bo jest na mojej działce ?

Sąsiad mówi, że go to #!$%@? obchodzi że on przeciągnął sznurek od jednego granicznika do drugiego i zrobił ogrodzenie.

Geodeta mówi, że przecież ziemia pracuje cały czas i taki granicznik może się przesunąć co prawda 4 metry to jest stosunkowo dużo i on twierdzi, że pewnie jak wyrównywali sąsiedzi sobie działkę to przestawili te słupki.

Co robić ?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #613afb0a9e223f000b16f40f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 47
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: No walczyć, ale #!$%@? teraz będziesz miał wroga nr1 na pokolenia, mieszkam na wsi gdzie rodziny żyją obok siebie od kilku pokoleń i wiem jak takie zadawnione krzywdy wracają przy byle problemie, bo czyjś dziadek kogoś taczką rozjechał, czy pies odgryzł palca
  • Odpowiedz
@umtali: to co ma kurde, odpuścić? xD przeciez taki typ po dobroci ani nie przesunie, ani nie odkupi, tylko sąd. Inna sprawa, ze OP debil nie sprawdzil tego przed zakupem
  • Odpowiedz
@umtali: gratuluję myślenia. Ja bym miał w niego #!$%@?. Po co unikać konfrontacji i próbować udawać, że nic się nie stało, skoro sąsiad #!$%@?ł mu spory kawał ziemi i do niczego się nie pucuje. Bez długiej batalii w sądzie nic nie wskura. Wolałbys żyć całe życie ze świadomością stanu rzeczy? Twoja bierność mogłaby zostać uznana za słabość i zachętę do dalszych kombinacji. Dwoma słowami " jechać z kur*a"!!!
  • Odpowiedz
@red7000 no nie byłbym taki #!$%@? pewien przy polskim systemie prawnym. xD a przy sporach granicznych to jest cyrk. Powodzenia. #!$%@? - 4 metry #!$%@?ć. Pazerna łajza. Esencja złodziejstwa tego #!$%@? narodu.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: płot jest jego, jak go usuniesz to problem będzie jeszcze większy. jak płot stoi od dawna lub działka była w takich granicach (do płotu) użytkowana przez sąsiada i jego poprzedników od lat (trzeba 30 w sumie) to jeszcze może być zasiedzenie na rzecz sąsiada tej zajętej części. jak się nie dogadasz po ludzku (doradzam tę drogę) to idź do radcy pr/adwokata i nie szukaj porad w internecie ani nie podejmuj
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
nie sprawdziłeś jak idzie granica? Wiadomo, że miedza miedzą, a w papierach to może być różnie.

@chomikgumiok: wystarczy wejść na geoportal i mamy kształt działki oraz przesuwalną linijkę do pomiaru tego jak powinno być
  • Odpowiedz