Wpis z mikrobloga

Marzę o tym by udać się wieczny #neet . Mam 30 lat mieszkam z rodzicami, żyję
jak asceta nic sobie nie kupuje i oszczędzam prawie wszystko co zarabiam i co
śmieszniejsze przez to co się dzieje w Polsce oddalam się od swojego celu przez
co już w ogóle nie mam motywacji by dalej pracować.
Rodzicom udało się wybudować dom zaraz po komunie i pomimo że są już w okolicach
50tki to dalej nie mają całkowicie żadnych oszczędności, mają rozpadające się
auta i nigdy nie byli na wakacjach, moje życie będzie jeszcze gorsze bo nie
wybuduje domu i nie poznam kobiety #przegryw .

Mam 180k zł oszczędności i dosyć takiego życia w którym nic prócz ciężkiej pracy
mnie już nie czeka, dlatego pomyślałem o #emigracja.
Te oszczędności licząc po GDP per capita teoretycznie powinny mi starczyć na 90 lat życia np
w Madagaskarze.
Pytanie jak wygląda przeprowadzka do takiego kraju, kupno działki i obywatelstwo?

Co ciekawe przez całe życie oszczędziłem średnią roczną niemiecką pensje śmiechu warte,
a jestem mgr inż w PL.
#przegryw
  • 7
@Louis_de_Pointe_du_Lac Lec w miejsce turystyczne, Grecja, Hiszpania popatrz tam na oferty domów, mieszkań, no i praca w turystyce zawsze na +

Ja np mam plan sprzedać działkę, mieszkanie w Polsce i jechac do Hiszpanii lub na krete, Rodos lub Cypr. Kupić tam mieszkanie lub domek. Żyć skromnie i robić gdzieś w turystyce.
@Louis_de_Pointe_du_Lac: na poludniu europy kupisz domek za polowr tego bez problemu. Nawet w polsce kupisz - Sam mam podobny plan odnosnie Hiszpanii. Pozniej kwestia co bedziesz robil I jak bedziesz sie czul bo takie mieszkanie samemu w innym kraju moze nie byc koniecznie bardzo ciekawe. Jak szukasz taniej opcji to jest jesczw Bulgaria tam znajdziesz domek nawet za 20k a mieszkanie przy plazy kolo slonecznego brzegu to 60k~ wzwyz. Poza Europa