Wpis z mikrobloga

Polecilibyście trasę na pierwsze wyjscie pozaszlakowe, chcialbym zaczac chodzic poza szlakiem, niestety solo i bez doświadczenia, na razie nie posiadam też kasku. Pod względem fizycznym robię 6a na sztucznej ścianie, kondycyjnie od 2 lat jeżdżę rowerem ostatnio się udało 1k km w miesiąc zrobić wyjazdami 2 razy w tygodniu, po górach chodzić zacząłem 14 lat temu ale to takie chodzenie że w trudniejszym terenie jak orla nie byłem. #tatry #gory #wspinaczka
  • 7
@pilot1123: dzięki, w artykułach też polecali, myślisz że mogę się bez kasku wybrać? Kask kupię na pewno, w tym roku chcę jedno wyjście spróbować, a za rok będę miał możliwośc finansową znacznie lepszy kupić.
za rok będę miał możliwośc finansową znacznie lepszy kupić.


@Jnjjj: w kaskach wspinaczkowych nie ma jakichś wielkich różnic w bezpieczeństwie, te droższe mogą być trochę wygodniejsze i lżejsze. Ogólnie mieć nie musisz dopóki nie dostaniesz czymś w łeb. Ja trochę chodzę po tatrach i jeszcze nie dostałem, no ale to kwestia prawdopodobieństwa. Polecam nawet (a zwłaszcza) na stromsze szlaki jak na MPpCH, Czerwona Ławka itd. Im więcej ludzi nad tobą tym