Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie odnośnie akumulatorków AA Varta 2600 mAh jak na załączonym obrazku. Kupiłem sporo takich akumulatorków oraz ładowarkę liitokala lii-500. Kiedy umieszczam akumulatorki w ładowarce to ładują się tylko do około 360mAh. Szybki test na ładowarce podał wartość 3111 mAh pojemności. Co robię nie tak? Próbowałem ładowania 300mA, 500mA, 700mA, 1000mA - wszystko tak samo. Akumulatorków używam do głowic termostatycznych, baterie wytrzymywały po kilka miesięcy, a te akumulatorki po kilka dni... Jakieś pomysły co robię źle? Może muszę kupić "oryginalną" ładowarkę od Varty?
#pytanie #akumulatorki #liitokala
9866666 - Cześć, mam pytanie odnośnie akumulatorków AA Varta 2600 mAh jak na załączon...

źródło: comment_1631178133gDaAqfQBbT8QiJjwC476wv.jpg

Pobierz
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@9866666: jakie mają napięcie kiedy je wrzucasz do ładowarki? może być tak, że głowice potrzebują wysokiego napięcia, a taki akumulatorek rozładowany do zera ma pewnie koło 0.9 czy 1V, a może się okazać, że taka głowica działa np. tylko do 1.3V i elo.

Zobacz jakaś instrukcję głowicy - powinno być napisane jaki zakres napięć obsługuje, a na teraz polecam używać jednak ogniw alkalicznych albo takiefo nowego tworu typu li-ion z przetwornicą
@msichal: właśnie ładowarka pokazuje 1,34V kiedy są rozładowane. Przy głowicach jest napisane tylko baterie AA alkaiczne, nic więcej.
Czy te akumulatorki które mam od Varty nadadzą się do czegoś innego niż pilot do tv? np. pady do Xboxa?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@9866666: W padach czy jakichś zabawkach się powinny nadawać, w pilocie chyba raczej nie (mogą się szybko same rozładowywać jeśli to nie jest odpowiednik eneloopów).
Generalnie akurat do padow się często takie stosuje, ja akurat mam ikeowe.

Jeśli głowica przestaje działać przy 1.34V to jest trochę (albo bardzo) #!$%@? pomyślana, bo przy takim napięciu to nawet w zwykłej baterii AA jest jeszcze sporo ładunku :<
@msichal: Dzięki za pomoc. Przynajmniej wiem że to nie wina akumulatorków. Zakup kolejnych z 10 sztuk + ładowarka to jakieś cztery stówki. Ale zawsze to bardziej eko niż zużywanie paluszków.
Ostatnie pytanie. Pisałeś o specjalnej ładowarce. Z tego co widzę to moja LiitoKala Lii-500 ma możliwość ładowania "Li-Ion: 10440, 14500, 16340, 17355, 17500, 17670, 18490, 18650, 22650, 26500, 26650, Ni-MH i NiCd: A, AA, AAA, SC" czyli w teorii te Xtary
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@9866666: Nieeeeeee byczq, potrzebujesz takich li-ion opisanych jako AA I 1.5V.

To są w środku li-iony i one udają zwykle baterie AA, potrzebują też zapewne specjalnej, dedykowanej ładowarki.
Ogniwa które zamówiłeś są za duże i nawet Ci się nie zmieszczą w tym urządzeniu, do tego mają za wysokie napięcie.

Anuluj to szybko :)
@msichal: łaaa dopiero to widzę teraz. Czaję. Wcześniej bateria to bateria dla mnie była :D
Ok, więc muszę zamówić 10 sztuk Akumulator Xtar R6 / AA 1,5V Li-ion 2000mAh z zabezpieczeniem + ładowarkę Ładowarka do akumulatorów R03 / AAA oraz R6 / AA Li-ion 1,5V / NiMH Xtar BC4
Dzięki!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@9866666: Chyba się zgadza, tylko uwaga - osobiście nie testowałem tego, ale jeśli nie kłamią, to powinno działać to dużo lepiej niż te nimhy, a może porównywalnie z bateriami.
Nie jestem też pewien czy to jedyna /najlepsza firma która robi takie rzeczy, chyba jest tego parę, ale to mi się znalazło pierwsze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@9866666: cieszę się, że nie wyrzuciłeś hajsu w błoto ;)
Jeśli masz tam jakieś ostrzezenie przed rozładowaniem baterii to uważaj, może nie zadziałać I po prostu przestać działać kiedy się rozładują
@r3ll: Różnie. część trzyma dobrze, część jest już lekko zużyta. Np. baterie w myszce (1xAA) wymieniam co tydzień, lub co ok. trzy tygodnie (Razer używany ok. 10h dziennie). Są to akumulatorki które mają ok. 22mR, albo wręcz 82mR, stąd te różnice w trzymaniu. Ale ogólnie spoko
@r3ll: Podejrzewam że około miesiąca zwykłe AA działały. tylko jedna bateryjka na całkiem dobrą i sporą mysz. Na pewno w padach do xboxa mi wystarcza na dłużej niż myszce - mało gram :D