Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich.
Prowadzę na terenie Polski jednoosobową działalność gospodarczą i chciałabym przeprowadzić się do Niemiec albo do Szwajcarii jednocześnie móc przenieść swoją JDG na teren Niemiec lub Szwajcarii (branża IT).

Niestety wiem jakie są jaja związane z meldunkiem w Niemczech. Niestety nikt nie wynajmie mi mieszkania w DE nie mając zatrudnienia w DE. Kij z tym,że zarabiam ogromne kwoty z swojej JDG ale niestety niemiecki właściciel nie uzna tych dochodów bo "nie są niemieckie".

W związku z tym kieruje do Was pytanie w jaki sposób mogę osiedlić się z meldunkiem na terenie Niemiec lub Szwajcarii jednocześnie nie rezygnując z swojej firmy ? Nie mam zamiaru dłużej siedzieć w Polsce a koszmar meldunkowy jaki mają Niemcy to jedyna w tym momencie przeszkoda jeśli chodzi o emigrację.

#niemcy #pracbaza #szwajcaria #emigracja
  • 20
@SlonskoBaba: w Szwajcarii możesz się zameldować w airbnb jeśli wynajmiesz je na 2-3miesiące. Rynek mieszkań w Zurychu jest tak ciężki że mało kto znajduje mieszkanie zaraz po przyjeździe.
@SlonskoBaba: na początek możesz ogarnąć mieszkanie z jakiejś agencji, oni nie pytaja o nic - chociaż koszty najmu są oczywiście wyższe. Po miesiącu-dwóch wynajmiesz już coś normalnie.
@emtei: ok.W takim razie powiedz jak wygląda procedura meldunkowa w Szwajcarii,zakładanie konta firmowego,szwajcarski numer telefonu ? Tak samo jak w DE czy są istotne różnice ? Wynajmując airbnb na 2-3 miesiące dostaje jakiś papier,który ma ważność w ich "urzędzie meldunkowym" ?
aby założyć firmę w DE potrzebuję meldunku a aby dostać meldunek muszę wynająć mieszkanie


@SlonskoBaba: A nie wystarczy wynajęcie pokoju od kogoś prywatnie? W Szwajcarii nie ma problemu z zameldowaniem w taki sposób, a podnajmowanie od kogoś pokoju to kwestia zupełnie indywidualna, wiele ludzi w ogóle nie ma dochodów (studenci) i tak wynajmują.
Poza tym mieszkanie też możesz wynająć prywatnie a nie przez agencję i dogadać sobie wymagania w kwestii dochodu,