Wpis z mikrobloga

Powiem Wam, jestem zdziwiony, ilu ludzi może mieć problemy psychiczne. Od kwietnia mam sporadyczne stany lękowe i ataki lęku. Zacząłem "delikatnie" rozmawiać o takich rzeczach z kolegami i okazuje się, kilka osób z moich znajomych, których wcześniej nie podejrzewałbym o takie rzeczy, miało lub ma różne swoje "przejścia" typu:
-"potężne zawroty głowy", przy których inni lekarze typu kardiolog nie widzą nic niepokojącego,
- leczenie przy pomocy SSRI,
- próba samobójcza po przejściu operacji po wypadku na skuterze
I to wszystko u ludzi w wieku 30 - 40 lat...
Jednak życie to nie bajka.
#psychiatria #psychologia #ssri
  • 12
  • Odpowiedz
@Laszl0: idź dalej, zbadaj temat wśród różowych, ogarnij że ich takie problemy dotyczą w skali 1:10 względem mężczyzn. :)

Potem porównaj to z ilością prób samobójczych, jak i zgonów. W Polsce życie chopa to nie bajka.
  • Odpowiedz
witamy wśród psycholi ( )


@Jestem_Tutaj: Dzień dobry. Jestem nawet zdziwiony jak nietrudno jest dostać się do tej grupy. Wystarczy ogólny pesymizm + kilka mocnych stresów i witamy wśród psycholi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Laszl0: No ja pod koniec studiów zacząłem mieć napady lęku, co wcześniej mi się nie zdarzało i nawet śmiałem się z takich ludzi. Ale nie wiadomo kiedy cię trafi.
  • Odpowiedz
@hej_wisos: Od dwóch tygodni biorę Bioxetin (SSRI) i generalnie po początkowych "atrakcjach" mam wrażenie, że jest lepiej. Z raz czy dwa miałem coś podobnego do ataku lęku, ale to było o wiele słabsze. Generalnie ostatni raz poważny atak paniki, to "przyjemne" uczucie umierania, miałem prawie miesiąc temu. Od czasu do czasu mam jakieś dziwne rzeczy, np. właśnie te słabe ataki albo stany lękowe lub ból głowy, ale on znika i są
  • Odpowiedz
@Laszl0: no to nieźle mirek :D trzymam kciuki za Ciebie, zdrowiej tam ()
Robisz coś nowego poza braniem leku, czy sytuacji życiowej jakoś nie zmieniasz? Poza tym czy branie ssri wpływa na Twoje funkcjonowanie w innych dziedzinach życia? Słyszałem, że po ssri łatwiej rozmawia się przez telefon ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@hej_wisos: Dzięki za życzenia. Staram się więcej ruszać, np. chodzę na spacery, ale również lepiej się odżywiam, gdyż zacząłem się odchudzać od zachorowania na covida.
Mam wrażenie, że od tych ssri mniej mnie irytuje dzwonek telefonu. Niestety w pracy czasami mam dużo telefonów i bardzo mnie one irytują, ale teraz jakby mniej.
Generalnie te leki mają ułatwić życie.
  • Odpowiedz