Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy branie relanium (diazepam) podczas ciąży, może doprowadzić do powstania choroby psychicznej w późniejszym wieku u dziecka? Pytam, bo moja mama leżała w szpitalu, gdy była w ciąży, dostawała relanium na sen i uspokojenie. Ja choruję na zaburzenia lękowe z atakami paniki. Zostało to zdiagnozowane w wieku dorosłym, ale mając naście lat miałam ataki paniki, a w dzieciństwie problemy z lękiem. Nikt z mojej rodziny nie ma tego zaburzenia. Czy branie relanium przez moją mamę w ciąży mogło doprowadzić do powstania zaburzeń lękowych u mnie?
#psychiatria #medycyna #psychologia #pytaniedoeksperta #atakipaniki #lek

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6138e8a39693e7000a2f2cf8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 7
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie szukałabym takiej korelacji, a tym bardziej związku przyczynowego. Raczej mało prawdopodobne, aby zaburzenia lękowe mogły rozwinąć się w życiu płodowym przez leki brane przez matke. Tym bardziej, że jednak jest spora selekcja leków, które można w ciąży spożywać i jeśli są dopuszczone to nie stwarzają żadnych skutków ubocznych.
Jednak to tylko moje gdybania - może przeszukaj sobie jakichś badań naukowych z pogranicza psychologii i medycyny.
  • Odpowiedz
LubieżnyCielak: No tak na pewno to wina relanium w ciąży, a nie matki, która nie potrafiła urodzić dziecka bez ćpania XD Na pewno po porodzie twoja matka, która potrzebowała brać tabletki w ciąży, była wzorem zdrowia psychicznego, a twoje problemy to wina relanium i koncernów farmaceutycznych, a nie matki, która ma problemy psychiczne!

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: http://chpl.com.pl/data_files/2013-02-13_chpl_Relanium_rere_ZATW.pdf

Ciąża

Nie ma doniesień potwierdzających bezpieczeństwo stosowania leku u kobiet w ciąży. W badaniach

na zwierzętach nie uzyskano też dowodów na bezpieczeństwo tego leczenia. Nie należy stosować leku

w ciąży, szczególnie w pierwszym i ostatnim trymestrze, o ile okoliczności bezwzględnie tego nie

wymagają.

W przypadku przepisywania leku kobietom w wieku rozrodczym, należy poinformować pacjentkę

o konieczności skontaktowania się z lekarzem w celu przerwania leczenia w przypadkach, gdy

pacjentka planuje
  • Odpowiedz
Kuracjusz: @LubieżnyCielak: Właśnie w tym rzecz, że nie ma problemów psychicznych i nigdy nie miała. Czytasz ze zrozumieniem? XD Leżała w szpitalu, gdy była w ciąży bo ciąża była zagrożona. Relanium dostawała na sen jak wszystkie ciężarne, które z nią wtedy leżały. Ciężko było spać, gdy w nocy zawsze się tam coś działo. Generalnie każdy miał wywalone, lekarze darli się na rodzące naturalnie, że mogły nóg nie rozkładać i mają
  • Odpowiedz