Wpis z mikrobloga

Mirki, polecicie jakiś program do wizualizacji?

Wcześniej robiłam je w SketchUpie, ale teraz czas na pracę inżynierską i potrzebuję czegoś ambitniejszego. 3ds max raczej odpada, bo sama się tego nie nauczę tak łatwo. Tematem jest "Plac wypoczynkowy w parku rozrywki", więc nada się coś, w czym można ładnie krajobraz (drzewa, krzewy, rośliny zielne) i małą architekturę modelować. Póki co dysponuję AutoCADem oczywiście, 3ds maxem, Artlantisem, Inventorem i SketchUpem.

Uczelnia niestety nie uczy o żadnych programach 3d i muszę znaleźć coś, by się nauczyć do grudnia, bo jakoś wtedy mam oddać pracę.

Ktoś coś doradzi?

#kiciochpyta #architektura #architekci #architekturakrajobrazu #wizualizacja #studbaza #studia #kasikszuka
  • 10
  • Odpowiedz
@kasik913: W dwa tygodnie ogarnąłem blendera na poziomie pozwalającym tworzyć modele mniej więcej, silnik graficzny żeby to opakować i zrobiłem grę. Jeśli się postarasz, to do grudnia będziesz mistrzem 3dsa :)
  • Odpowiedz
@kasik913: Jeżeli umiesz już modelować w sketchupie to może warto byłoby zainstalować tylko do niego v-raya? U mnie na roku ludzie używają różnych programów do modelowania. No, ale nie wiem czy ktokolwiek używa tych standardowych rendererów.

Sam robiłem w nim ze 3 ostatnie projekty więc w razie czego może bym coś pomógł.

@anonim1133: To już nie tylko o same tekstury chodzi. Chociaż to i tak by sporo poprawiło. Wbudowany w
  • Odpowiedz
@kasik913: Ja również polecam Vraya pod skeczapa, jak pościągasz dobre materiały i ustawisz dobre światło to wizki wcale nie będą gorsze od tych z 3dsa. Ja wolałbym drzewa, krzewy i rośliny zielne dodać potem w Photoshopie ale jeśli chcesz mieć model 3d, a nawet szybko zrobić nienajgorszą animację to sprawdź program Lumion, jest banalnie prosty i intuicyjny, nie tak ładny jak vray ale szybko w nim się robi wszystko i jest
  • Odpowiedz