Wpis z mikrobloga

Jak właśnie się dobrze przygotować do pierwszej rozmowy w firmie na junior deva? Mała firma, szukają programisty i zastanawiam się jaki zbiór pytań mogę dostać, co przerobić przed żeby nie wyjść na durnia? Chyba wiedzą że u mnie z doświadczeniem słabo w końcu nie mam zbyt rozbudowanego cv jako absolwent. W ogóle to nie jest dziwne, że w pierwszym etapie od razu mam rozmowę z dykertorem IT? XD Zawsze na start dają jakieś zadanka, albo za rekrutacją stoi dział HR a tu jestem w szoku. Miał ktoś podobną sytuację? No i najważniejsze zbiór pytań co ogarnąć żeby nie było że jestem do niczego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #naukaprogramowania #pracait
  • 16
  • Odpowiedz
@Pickle_Rick: ja sie śmieję z pytań w stylu jakim zwierzeciem chciałby pan być i jesli kiedykolwiek ktoś by mi je zadał odpowiedziałbym jak wyżej- firma w której maja kija w dupie to na dłuższą mete udręka.
  • Odpowiedz
@Pickle_Rick:

W korpo to oni sami nie wiedzą o co pytać, bo z łapanki biorą ludzie do przeprowadzania rekrutacji i jak wpiszesz w google "pytania rekrutacyjne junior dev" to możliwe, że wejdziesz na tą samą stronę co osoba, która będzie z tobą rozmawiała. W mniejszych firmach może być czasami inaczej, więc ciężko powiedzieć, nikt Ci nie poda pewnej informacji poza ogólnikami. Ja obstawiam, że będzie jakieś zadanko.
  • Odpowiedz
@Murasame: firma mniejsza i też nie proszę o konkrety tylko ogólniki i własne spostrzeżenia od juniorów. Nie wiem czy jutro będzie zadanko czy nie, mi to wygląda na pytania o gita i ogólnie studia pewnie. Zobaczymy, ale wolałbym chyba test na starcie a nie rozmowę rekrutacyjną XD
  • Odpowiedz
@Pickle_Rick: W małych firmach mogą mieć różne podejście. Spotkałem się z przeróżnymi rekrutacjami. Jednym wystarczyło tylko rozwiązanie zadanek online jeśli chodzi o kwestie techniczną a inni woleli męczyć 30 min pytaniami o interfejsy, mapy i wzorce.
  • Odpowiedz
@Pickle_Rick No to jak c# i pierwsza rozmowa to różnica między klasa abstrakcyjną a interfejsem, co to jest konstruktor, pytanie o różne private, public, internal ich zasięgi itp. Może jakiś wzorzec projektowy opisać, różnica między string, a stringbuilder, pytanie o Twoje projekty, co tam w nich robiłeś. Generalnie standardowe pytania z google xd
  • Odpowiedz