Wpis z mikrobloga

  • 15
1704 + 1 = 1705

Tytuł: Informacja zwrotna
Autor: Jakub Żulczyk
Gatunek: niby kryminał, ale wg mnie to bardziej powieść obyczajowa
ISBN: 9788381398688
Ocena: ★★★★★★★★★

Opis książki:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4953470/informacja-zwrotna

Moje wrażenia:
Przyznaję bez bicia: nie przeczytałam tej książki. Ja ją przesłuchałam.
I zacznę od końca, czyli lektora.
Na początku nie mogłam się do niego przekonać. Irytował mnie. A później... a później zaczął pasować. Kapitalnie wychodziły mu zwłaszcza te pijackie kwestie. Bo trzeba to jasno powiedzieć - to jest książka o alkoholizmie. To powieść o relacjach osoby uzależnionej z rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami. Wszystko inne w tej książki to tylko tło.
To moja pierwsza książka Żulczyka. Autor to znana postać, więc wypadało w końcu zapoznać się z twórczością :)
Dopiero po zakończeniu dowiedziałam się, że autor to były alkoholik (o ile o alkoholiku można w ogóle tak powiedzieć). I to doskonale widać w powieści "Informacja zwrotna". Widać, że Żulczyk zna alkoholizm od podszewki, z własnych doświadczeń, że sam tego doświadczał, a nie tylko miał w swoim otoczeniu osobę borykającą się z tym problemem.
Zaginięcie syna, reprywatyzacja - to tylko dodatki, które powodują, że "coś" się w książce dzieje i nie jest ona jedynie pijackim bełkotem.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #czytajzwykopem #alkoholizm
faramka - 1704 + 1 = 1705

Tytuł: Informacja zwrotna
Autor: Jakub Żulczyk
Gatunek...

źródło: comment_16311059838jFVMSU1YKBFAv81nwi6p7.jpg

Pobierz
  • 2
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) (3 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2021-10-01 12:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Liczba stron książki: 528
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-08-15 - Użytkownik nastycanasta ocenił na: ★★★★★★ (6.0 / 10) - Wpis »
2\. 2021-07-21 - Użytkownik ostoja ocenił na: ★★★★★★★★★
@faramka Hmm, ciekawe na ile fajny/niefajny lektor może zmienić odbiór książki. Widzę że byłem dość surowy w swojej ocenie może po prostu mam dość książek o alkoholiźmie... A w kolejce Halber... ( ͡º ͜ʖ͡º)