Wpis z mikrobloga

@josoof: dzięki ()

@Perkotka: podgrzewam obiad na paliwie rakietowym.

@wogx: to zdjęcie z festiwalu Meteora, dedykowanego startom rakiet modelarskich, mieliśmy zarezerwowana przestrzeń powietrzną do ok. 2300m, ale z tego co wiem to najwyżej rakiety leciały na jakieś 1500. Myślę że moja rakieta mogłaby spokojnie polecieć na 500m jakby dać mocniejszy silnik (czyli tu ograniczenie dostępnymi silnikami, a zrobienie swojego nie jest takie
@Networks_PowerCat: ostatnio zrobiłem "sugar rocket", #!$%@? całkowicie stabilizację i ta porobila salta 2 metry nad ziemią, ale cale szczęście zyje i jestem cały xD Dobrze że rakietka byla mała.

Zeby puszczać legalnoe tskie rskiety trzeba miec jakas licencję? Jezeli tak to w jaki sposob to zdobyć?
@DrDevil: nie no co Ty mówisz, to kartonowa rurka z gotowym silnikiem, duuuużo za mało umiejętności żeby ktoś się poważnie zainteresował. Ale są w Polsce i rakietowe firmy (SpaceForest, budują rakietę suborbitalna Perun z dużymi sukcesami) i rakietowe zespoły z dużymi osiągnięciami (np. na politechnice Warszawskiej czy Poznańskiej).

@abuk220: Dokładnie tak jak pan @Kangel powiedział: to największa i jedyna w Europie pustynia, Pustynia Błędowska. Powstała w wyniku mega
@Networks_PowerCat: Ile kosztuje taka rakieta? Czy trzeba mieć jakieś uprawnienia, żeby odpalać takie rakiety? Podejrzewam, że w przypadku tych rakiet obowiązują podobne zasady jak w przypadku latania dronem - tj nie można latać w pobliżu lotnisk i pewnych stref lotniczych.
@max1983: no takim klasykiem jeśli chodzi o budowanie modeli rakiet jest BPS.space, tyle że chłop już bardzo zaawansowane rzeczy robi. Nie wiem czy znam jakieś takie dobre kompendium żeby zacząć, pracujemy w PTR (Polskie Towarzystwo Rakietowe) nad takim przewodnikiem, ale to work in progress. Bardziej rozproszone materiały znajdziesz na forum rakiety.org.pl. Co roku odbywają się tez warsztaty rakietowe, gdzie te podstawy można poznać, od razu coś zbudować i odpalić.