Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jabco: sprawdź regulacje przerzutek oraz naciąg linki. Jeśli jest okej to winna jest cała kaseta bądź jedną czy dwie koronki (niektóre modele mają opcje wymiany jednej koronki zamiast wszystkich.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jabco: kasetę zmienia się z łańcuchem. Inaczej szybciej się zużyje jedno lub drugie bo nie są dopasowane. Jeśli przeskakuje na tej samej koronce, to nie wina przerzutki. Regulacja przerzutki gdy spada niżej.
@Jabco: Mozesz jeszcze sprawdzić korbę tzn. czy czasem nie przeskakuje na blatach z przodu. Miałem tak, że po wymianie kasety i łańcucha dalej przeskakiwało. Wymiana blatów w korbie załatwiła problem. Niestety te tańsze korby mają nie wymienne blaty i trzeba całą korbę,
@Jabco: u mnie łańcuch shimano nie działał z kasetą sram. Nie bez powodu do konkretnych kaset shimano jest dedykowany konkretny model łańcucha. Wystarczy, że będzie minimalnie za gruby i będzie zahaczał o koronki i przeskakiwał
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stamart: mam jeszcze stary łańcuch, który mogę zamontować spowrotem. Myślisz że lepiej przemontować znowu na stary i dojechać kasetę czy już lepiej na nowym? Boję się żeby tylko mi korba się nie zjechała
@Jabco: ja kupiłem miesiąc temu kmc x8, kaseta już trochę zużyta - przejechałem około 50 km i wszystko się ładnie ułożyło i chodzi zdecydowanie lepiej niż przed wymianą. Sam się zastanawiałem nad powrotem o starego łańcucha, ale też mi ktoś napisał, żeby dać się temu "ułożyć"