Wpis z mikrobloga

  • 6
W moim nowowybudowanym bloku kilka mieszkań jest już zamieszkałych z czego 3 rodziny, to rodziny ukraińskie. Powiedzcie mi skąd Ci ludzie mają pieniądze na mieszkania skoro ja polak miałem problemy z dostaniem kredytu??? Ledwo gadają po polsku. Puszczają muzykę na cały regulator na 2 piętrze, że nie słychać telewizora u mnie na 4 pietrze więc jak widać intelektem nie grzeszą. Wożą się jakimiś mercedesami... co tu się do #!$%@? dzieje? Czy oni mają jakieś dofinansowania?
#ukry #ukraina #ukrainiec #polska #polskiedomy #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #polakicebulaki #gownowpis #pytanie
  • 20
  • Odpowiedz
@VirusX: może to Twoja wina że miałeś problem z dostaniem kredytu, a nie ich ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio - na Ukrainie jest także bardzo wiele bogatych osób, nie wiem czy zauważyłeś ale często ukraińscy młodzi ludzie, którzy przyjeżdżają do Polski na studia, mają bardzo dużo kasy, bardzo dużo podróżują i bardzo dobrze się ubierają. Jest tam bardzo duża bieda, ale wiele bogatych osób także.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@n_____S widziałem ich już w pierwszych dniach oddania bloku więc nie
jedna rodzina ukraińska nawet się wprowadziła jak jeszcze nie mieli zaczętego remontu, normalnie w stanie deweloperskim już mieszkali
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@szurszur No dobra, ale żeby 4 rodziny które widziałem w bloku, to 3 były ukraińskie? Zaraz się okaże, że w ogóle samych ukraincow będę miał w bloku i każdy jest z it xD
  • Odpowiedz
@VirusX: niekoniecznie musi byc z it, to był przykład. Nie rozumiem jak możesz sie dziwic, że są głównie rodziny ukrainskle ( sprawdziłes to jakoś?).
No bo jakie niby mają być? Brytyjskie, czeskie, szwedzkie? To logiczne, że z bardziej cywilizowanych krajów tu nie beda migrować masowo.
  • Odpowiedz
@VirusX: nie wiem co cię dziwi. Na moim nowym osiedlu też jest sporo hindusów czy ukraińców. Większość z nich pewnie pracuje na stanowiskach specjalistycznych w korporacjach więc nie muszą mówić po polsku to ich stać na nowe mieszkanie.

O dziwo u mnie w korpo jest bardzo wielu ukraińców co zarabiają dużo kasy bo pare lat temu zamkneli oddział na ukrainie i najbardziej wartosciowych pracowników ściągneli do Polski więc jest kilku takich
  • Odpowiedz
Jeżeli są za głośni, to złóż skargę. Powinno to być nauczką dla nich. Ale to że są źle wychowani przy widocznie wysokich dochodach to dziwne.
Aczkolwiek zależy to od człowieka. Na przykład, jestem Ukraińcem, ale mieszkając z Polakami musiałem po niektórych zmywać naczynia i sprzątać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
W moim nowowybudowanym bloku kilka mieszkań jest już zamieszkałych z czego 3 rodziny, to rodziny ukraińskie. Powiedzcie mi skąd Ci ludzie mają pieniądze na mieszkania skoro ja polak miałem problemy z dostaniem kredytu??? Ledwo gadają po polsku. Puszczają muzykę na cały regulator na 2 piętrze, że nie słychać telewizora u mnie na 4 pietrze więc jak widać intelektem nie grzeszą. Wożą się jakimiś mercedesami... co tu się do #!$%@? dzieje? Czy oni
  • Odpowiedz
  • 1
@VirusX jeżeli pracują to dlaczego kredytu dostać by nie mieli? Zaufaj mi że wielu Ukraińców zarabia więcej niż Polacy. A nawet z tymi samymi zarobkami potrafi więcej odłożyć. Zupełnie nie wiem dlaczego założyłeś że mało zarabiają? Może wielu ma niskie zarobki ale nie wszyscy. Sam żyje za granicą i mam lepiej niż nie jeden co się tu wychował.
  • Odpowiedz
@nawri: właśnie tacy jak ty tutaj nawiecej madraluja. Solidarność migranta zarobkowego ? - zapraszał Cie ktoś pewnie do UK ? Kiedyś broniłem Polaków którzy wyjechali do UK czy to na TT czy to jak bylem w delegacji w Londynie, i tłumaczyłem Angolom jakie to maja szczęście, ze to Polacy ich najechali a nie...w sumie ich kazdy prawie najechal lol... Ale dziwilo mnie, ze z jakis powodow, oni toleruja ciapatych, hindusow a
  • Odpowiedz
  • 0
@dewille odkopałeś temat z przed pół roku gdzie była inna sytuacja polityczna. Widzę też że z góry zakładasz ze polak za granicą równa się magazynier w UK. Uwierz mi że Polska też ma wielu specjalistów docenianych za granicą. Jeżeli ktoś pracuje w PL jako niewykwalifikowany robotnik za stawkę minimalną to tak, może się bać o swoją posadę przez wzrost imigrantów co jest całkowicie zrozumiałe. Skoro twierdzisz że inny język na ulicy Ci
  • Odpowiedz
@nawri: teraz ja odkopie temat z przed trzech miesięcy. Mylisz pojęcia. To, że @dewille się #!$%@?, że idąc ulicą słyszy ruski język i jego pochodne nie ma nic wspólnego z rasizmem. Przyjechało od groma niewykwalifikowanej siły roboczej, której nie chce się uczyć języka kraju w którym siedzą od roku po kilka lat. Z resztą ta sama sytuacja dotyczy polskich emigrantów zarobkowych, to przede wszystkim ludzie zasilający prace niewymagające kwalifikacji i często
  • Odpowiedz
  • 0
@Kon_Baltazar jemu przeszkadza to że na ulicy między sobą rozmawiają w języku ojczystym. Z tym że się Polacy nie uczą języka to mało, oni się nawet niechcą integrować, mając znajomych tylko ze swojego kraju.
  • Odpowiedz