Wpis z mikrobloga

Przyznam trochę mi się poszczęściło że już pokazali ezę ssj Goku, będę mógł omawiać jego banner w takiej samej kolejności co Friezy, a dziś z tego banneru przyszła pora na Lr INT Cella.

Mówiąc o tym Cellu pewnie większość osób myśli sobie o link updacie, w końcu Cell zyskał na tym updacie chyba najwięcej wraz z dużą ilością extreme postaci. Sam Cell jest bardzo ciekawą postacią bo można go wykorzystywać w wielu eventach, choć trochę kuleje z partnerami ale zacznijmy po kolei:

Jest liderem Androids/Cell Saga i Extreme INT. Extreme INT daje 3 ki i 120% hp, ataku i defa i może być zamiennikiem, jeżeli nie mamy Kid Buu do takiego ultimate clasha czy sbra. Androids/Cell Saga dostaje 4 ki, 150% hp i ataku oraz 170% defa, jest ona dobrą kategorią, ma dużo defensywnych postaci typu Future Gohany czy LR AGL Gohan, za niedługo na globalu dostaniemy też Super Vegetę oraz 2 ezy dla Super Trunksów, więc będzie można wybierać z jeszcze większej puli, niż jaką mamy teraz.

Zaczniemy sobie od jego podstawowej formy: na 12 ki obniża defa przeciwnikowi o 50% zadajac colossal damage, a na 24 ki podnosi sobie atak o 50% i zadaje mega-colossal damage. Zaczyna z 80% ataku i defa i podnosi sobie defa do 80% w zależności od jego hp (im więcej hp tym więcej defa) oraz dostaje 1 ki i 20% ataku za każdego przeciwnika. I tu wchodzi link update dając mu 2 linki na ki, szkoda że to jest tylko 4 ki ale no lepsze to niż nic. Ogólnie ta forma jest lepsza na sbry ze względu na ten dodatkowy atak za każdego przeciwnika, startując z maksymalną ilością hp mamy też dużo defa, na solo eventach też sobie poradzi, choć przed transformacją ta forma będzie odstawać.

Mówiąc o transformacji: ewoluuję jak pokemon w Perfect Cella kiedy ma 30% lub mniej hp (robiąc eventy tym cellem by ogarnąć ile mogę wycisnąć z niego #!$%@? dostawałem bo chciałem mieć tą formą ale za to dostawałem na łeb (°° )

Po transformacji Cell na 12 ki obniża def przeciwnika o 80%, a na 24 ki traci to dodatkowe 50% ataku ale za to obniża atak i def o 20% przeciwnikowi. Pasywka odnawia zdrowie do pełna, dostaje tym razem 4 ki, 120% ataku i defa, potem dostaje kolejne 20% ataku i defa jak zbierzemy 4 orby, następnie dostajemy kolejne 20% ataku i defa przy 6 orbach i na koniec dostajemy tylko 20% ataku przy 8 orbach, każdy boost jest kalkulowany osobno i maksymalnie możemy mieć 252% ataku i 208% defa, fajnie tylko szkoda że jest to zablokowane za tą mityczną barierą 30% hp. Dodatkowo ma Active Skill, który może aktywować w następnej rundzie po transformacji mając jednego przeciwnika, zadaje on ultimate damage i obniża defa przeciwnikowi o 80%. Ta forma jest jak widać bardziej nastawiona na eventy z pojedynczymi przeciwnikami, ma od razu 12 ki kiedy mamy 2x Cella jako lidera i musi zebrać tylko 8 orbów, przydałby się tu extreme orb changer znajdujący się w jego kategorii do zbierania orbów no ale cóż, może kiedyś dostaniemy go.

Jeżeli chodzi o linki... no właśnie w podstawowej formie ma tylko 6 linków ze sobą i Lr PHY Cellem, któremu przydałoby się trochę defa, następnie mamy na 5 linkach 2 Perfect Celli i na 4 linkach Lr Rose i STR Perfect Cella, dopiero na 3 linkach będzie mógł się łączyć z dużą ilością Lrek, głównie za sprawą linków kamehameha, fierce battle i legendary power. Po transformacji zyskuje 1 link i może się łączyć z INT i TEQ Perfect Cellami na 6 linkach a także STR Cellem na 5, reszta zostaje bez większych zmian, prócz tego że parę postaci mu dochodzi.

Jest w kategoriach takich jak Power Absorption, która potrzebuje postaci, Artificial life Forms, która jest w miarę solidną kategorią, czy Planetary Destruction, które będzie mógł wspomagać z STR Cellem.

Przechodząc do podsumowania - Cell jest dobrym wyborem na sbry w podstawowej formie, natomiast po transformacji bardziej woli dłuższe eventy, po link updacie jest zdecydowanie lepszy i można go wsadzić do wielu ciekawych teamów, które solidnie potrzebują takiego wsparcia jakim jest LR INT Cell, minusem jaki widzę jest brak dobrych link partnerów, jeżeli ma nadejść eza dla LR PHY Cella to niech poprawi jego defa i stanie się najlepszym link partnerem dla niego>

Plusy:
- Jeden z lepszych Lider Skilli
- Masa kategorii
- potrzebny na dużej ilości eventów gdzie trzeba wykorzystać extreme postacie
Minusy:
- Wymagania transformacji
- Link partnerzy
- Brak ki przed transformacją

No i to chyba tyle, wylałem trochę jadu w minusach jako zemsta za te 4 kopie jakie dostałem na bannerze Friezy a jutro przedostatnia postać z tego banneru do omówienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#dokkanbattle #poradnikikozumo
Pobierz NepNepu - Przyznam trochę mi się poszczęściło że już pokazali ezę ssj Goku, będę mógł...
źródło: comment_1631034531Ve4GO05vF7R1AOqAMONiHE.jpg
  • 3