Wpis z mikrobloga

W domu rodziców mojego niebieskiego padł sygnał telewizyjny po jakiejś burzy - mój niebieski postanowił wykorzystać ten czas i przedłużać ustawienie sygnału jak najdłużej, by rodzice nie mieli tego pseudo "okna na świat". Dlaczego? Ponieważ oglądali głupoty - ciągle wiadomości, ukryta prawda, trudne sprawy, jakieś historyczne, czasem przyrodnicze programy lub jakiś film. Niestety wiadomości, które są przepełnione głupotą i zawiścią przeważały.

Oto skutki jakie zauważyliśmy po odcięciu telewizora przez ponad 4 miesiące (osoby starsze około 70 lat):

- przede wszystkim stali się znacznie spokojniejsi - wcześniej reagowali agresją na wszystko co nie było zgodne z przekonaniami wyniesionymi z telewizora
- brak kłótni między nimi i resztą rodziny
- brak rozmów politycznych - życie własnym życiem
- czytanie większej ilości książek - wcześniej czytali, ale mało, teraz pochłania wszelkie książki z miejskich biblioteczek w parkach
- czasami wrzucą sobie radio, ale jest to już rzadkie
- więcej czasu na inne sprawy - chętniej dłubią przy domu i wychodzą z psem
- lepszy humor
- lepszy sen
- polepszenie się kontaktów z rodziną
- brak toksyczności przez odmóżdżające programy

Plusów będzie jeszcze trochę, ale nie pamiętam na chwilę obecną. Czy rodzice nadal chcą wrócić do oglądania telewizji?
Mama nie i mówi, by już nigdy więcej telewizora nie uruchamiać (długo już tak mówi). Tata chce, by zablokować kanały informacyjne, a zostawić mu filmy i przyrodnicze, niebieski skłania się ku temu, w ten weekend mu uruchomi.

#ciekawostki #telewizory #emerytura #polska
  • 66
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Ja mam nadzieję że mój gowniak w przyszłości mi podziękuję za to że nie dostawał w tym wieku srajfona i miał ograniczany kąkuter, są ludzie którzy myślą i tacy za których trzeba myśleć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nadal z jakiegoś powodu najlepszym i najbardziej zweryfikowanym źródłem wiedzy są książki.


@sledz: Z powodu czasu przygotowania. Z reguły książki nie pisane co 15 minut jak to robi Mróz, mają na tyle włożonej pracy i researchu, ze mają więcej wartości niż byle artykuł. Niestety przez to jak stosunkowo łatwo dzisiaj wydać książkę to nie jest przepaść jak kiedyś. Trzeba również dosyć mocno weryfikować słowo drukowane niestety.
  • Odpowiedz
  • 1
@iAmTS przekleństwo naszych czasów że da się łatwiej i szybciej niekoniecznie jakościowo.
Aczkolwiek wydaje mi się że zawsze tak było tylko skala jest większa.
Niby dostęp do edukacji większy i lepszy a poziom głupoty....
  • Odpowiedz