Wpis z mikrobloga

W domu rodziców mojego niebieskiego padł sygnał telewizyjny po jakiejś burzy - mój niebieski postanowił wykorzystać ten czas i przedłużać ustawienie sygnału jak najdłużej, by rodzice nie mieli tego pseudo "okna na świat". Dlaczego? Ponieważ oglądali głupoty - ciągle wiadomości, ukryta prawda, trudne sprawy, jakieś historyczne, czasem przyrodnicze programy lub jakiś film. Niestety wiadomości, które są przepełnione głupotą i zawiścią przeważały.

Oto skutki jakie zauważyliśmy po odcięciu telewizora przez ponad 4 miesiące (osoby starsze około 70 lat):

- przede wszystkim stali się znacznie spokojniejsi - wcześniej reagowali agresją na wszystko co nie było zgodne z przekonaniami wyniesionymi z telewizora
- brak kłótni między nimi i resztą rodziny
- brak rozmów politycznych - życie własnym życiem
- czytanie większej ilości książek - wcześniej czytali, ale mało, teraz pochłania wszelkie książki z miejskich biblioteczek w parkach
- czasami wrzucą sobie radio, ale jest to już rzadkie
- więcej czasu na inne sprawy - chętniej dłubią przy domu i wychodzą z psem
- lepszy humor
- lepszy sen
- polepszenie się kontaktów z rodziną
- brak toksyczności przez odmóżdżające programy

Plusów będzie jeszcze trochę, ale nie pamiętam na chwilę obecną. Czy rodzice nadal chcą wrócić do oglądania telewizji?
Mama nie i mówi, by już nigdy więcej telewizora nie uruchamiać (długo już tak mówi). Tata chce, by zablokować kanały informacyjne, a zostawić mu filmy i przyrodnicze, niebieski skłania się ku temu, w ten weekend mu uruchomi.

#ciekawostki #telewizory #emerytura #polska
  • 66
  • Odpowiedz
bardzo fajny i taki powiedzialbym szczytny zamordyzm, odetnijmy starszym TV, bo my wiemy lepiej co dla nich dobre.

Nie pozostaje nic. jak tylko pozazdroscic potomka.


@PurpleHaze: a rodzice decydujący za nastolatka to spoko? Starzy ludzie często są głupsi od dzieci i czasem dla ich dobra trzeba podjąć decyzje.

Moja babcia podobnie - wiecznie telewizornia, PiS, kościół, PO strzelało do górników, Morawiecki taki dobry. A inflacji nie ma, tylko Żydzi podnoszą ceny.
  • Odpowiedz
bardzo fajny i taki powiedzialbym szczytny zamordyzm, odetnijmy starszym TV, bo my wiemy lepiej co dla nich dobre.

Nie pozostaje nic. jak tylko pozazdroscic potomka.

Ciekawe jaka by byla wasza reakcja, jak za pare lat pewnego pieknego dnia przyjdzie do was wasza pociecha i powie ze od dzis smartfona i internetu niet, tylko ksiazki i rozmowy twarza w twarz.


@PurpleHaze: no tak, jak by moj mlody kojarzyl jakies #!$%@? muje kwantowe
  • Odpowiedz
a rodzice decydujący za nastolatka to spoko?


@ssauczo_pauczo: przyklad mocno z dupy o czym wspomnialem powyzej. Decydujesz za dziecko co dla niego dobre/zle bo brak mu wiedzy, doswiadczenia itd., a poza tym do pewnego momentu odpowiadasz za nie prawnie. Nie idzmy ta droga, bo zaraz mi tu wytoczysz ciezkie dziala, ze zmuszanie dziecka do jedzenia warzyw, to pogwalcenie wolnosci obywatelskiej.

Starzy ludzie często są głupsi od dzieci i czasem dla ich
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: w pewnym wieku niestety ludzie są bardzo podatni na manipulację,mnie rodzice chronili gdy byłem mały zabraniając pewnych rzeczy i nie ma nic złego jeśli odwdzięczę się tym samym gdy będą tego potrzebować.
  • Odpowiedz
@Lorenzo_von_Matterhorn: wartością książek nie jest tylko ich treść, ale także formy ich podania. Książki wymuszają wyobrażanie sobie ich treści, więc już samo to sprawia, że są bardziej pobudzające dla umysłu niż oglądanie obrazków. Czytając książkę, nawet jeśli stracisz na chwilę uwagę, możesz wrócić do jej treści, z filmem niekoniecznie. Książkę czytasz w tempie, które ci odpowiada, film oglądasz w tempie, który jest ci narzucony, więc stosunkowo trudno zmusić przy filmie mózg
  • Odpowiedz
Ciekawe jaka by byla wasza reakcja, jak za pare lat pewnego pieknego dnia przyjdzie do was wasza pociecha i powie ze od dzis smartfona i internetu niet, tylko ksiazki i rozmowy twarza w twarz.


@PurpleHaze: za pare lat to starsi przyjda, ze potrzebuja szklanki do smierci a wtedy dzieci sie od starych kłótliwych #!$%@? odetną. Nie wierzysz to nie miales okazji miec dlugoterminowo rodziny w szpitalu i obserwowac kto i jak
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: będę się cieszyć, że skoro jestem już tak zniedołężniały, że prostych rzeczy nienogarniam to o mnie dzieci dbają xD

Zamordyzm, bo teściowi antenty nie chcieli naprawić. Perunie widzisz i nie grzmisz.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: teściom przez 4 miesiące tak zależało na TV że jak ich ktoś zlewał to nie zadzwonili po fachowca.

Rozumiem, że jak mi się nie chciało książki oddać so biblioteki i ktoś przez miesiąc nie miał do niej dostepu to też jestem zamordystą w twoim słowniku? xD Przy czym nie mówię, że to zachowanje godne pochwały ale się szanujmy.

Zamknę babcie w domu na klucz i będę jej dozować rozrywkę -
  • Odpowiedz
@DiscoKhan: ale to juz sobie mistrzu dopowiadasz jakies wlasne teorie. Co do pierwszego zdania, to juz wyzej pisalem ze mi sie ta historia nie klei, bo nienaprawiana antena, ale pelno znajomych i sami by to zrobili, ale nie chcieli i czekali na niebieskiego opki. Nie pytaj mnie o co tu chodzi.

Zamknę babcie w domu na klucz i będę jej dozować rozrywkę - zamordyzm


No jak najbardziej, skoro sila kogos do
  • Odpowiedz