Wpis z mikrobloga

Kiedyś sobie taki wpis napisałem ale zapomniałem wrzucić, a dziś solana kolejne ATH i mi się o tym przypomniało

Jest sobie taki 29 letni Sam Bankman-Fried, który zaczynając zabawę w krypto w 2017 w 4 lata dorobił się tu, cytując wiki "As of March 2021, he had a net worth of US$8.7 Billion." (~274 miejsce na liście miliarderów roku 2021, 2 miejsce na liście krypto miliarderów 2021)

Sam założył obecnie chyba jedną z jeśli nie naj-bardziej szanowaną w świecie krypto firme zajmującą się m.in. handlem krypto - Alameda Research - która ponownie cytując wiki "The firm manages over $100 million in digital assets, and trades between $600 million and $1.5 billion per day in thousands major coins, altcoins, and their derivatives."

Sam stoi obecnie, chyba za najbardziej szanowaną giełdę m.in. wśród profesjonalistów i wielorybów - FTX (token giełdy FTT, też można zobaczyć jak ciekawie wygląda jej wykres)

Sam stoi również za Solaną oraz Serum będącym back-endem do dexów działających na Solanie.
(Chyba pierwszy taki produkt na rynku kryptowalu czyli zdecentralizowana giełda czyli działająca na blockchainie solany z ~0,5 sekundowym lagiem)

Pomijam już całą kwestię tego co się dzieje w tym ekosystemie(solany) i społeczności i jak specyficznie i prężnie rozwija się cały eko, jak wiele często nietypowych projektów powstaje czy już powstało(wiele których na żadnym innym eko nie widziałem jeszcze), bo wtedy by mi pewnie dnia nie starczyło na zbieranie i opisywanie przykładów.
Pomijam też ile hajsu można było natrzepać za zwykł ape in lub często za nic(airdropy).
Czy pomijam to, że to jest po prostu najtańszy($0,00002) i najszybszy(0,5s) blockchain.

Teraz, clue całego wpisu - jak to Julki mawiają - "Imagine" być autorem wpisu z komentarza poniżej i co trzeba mieć w głowie, żeby móc wyprodukować takie wpisy jak na screenie poniżej: (btw. tego można by znaleźć więcej i w nadchodzącym airdropie z wczorajszego rozdajo, takie wpisy trafią do wybranych osób)

(p.s. jakbyśmy dotarli w rozwoju technologii do takiego stopnia, że możemy wchodzić do głów innych ludzi, @atari_xd (teraz chwilowo @red_button ) pewnie byłby moim jednym z pierwszych obiektów badań <3 (no homo))

#solana #kryptowaluty #avalanche #ethereum #gielda #finanse
WakeupPoland - Kiedyś sobie taki wpis napisałem ale zapomniałem wrzucić, a dziś solan...

źródło: comment_1630946086QwszSgt8y68sK40kuvKv8e.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WakeupPoland: ja tylko dodam ze Solana to blockchain w rodzaju EOS - bardzo szybki ale okupione jest to duża centralizacją (potrzeba bardzo mocnej maszyny żeby postawić node'a + wszystko i tak zależy od właścicieli).
  • Odpowiedz
@emjot86: Coś za coś i 2) nie od razu Rzym zbudowano, a też wydaje mi się że może być tak, że coraz więcej ludzi którzy się interesowali solaną wcześnie, mogą sobie pozwalać na stawianie swoich nodów obecnie luzem, bo skoro się nią interesowali już wtedy to ogarniali co się dzieje i skupowali solane za grosze, a część pewnie shity solanowe, także z samej sympatii do projektu stawiam znajdą się ludzie
  • Odpowiedz
@WakeupPoland: czytalem jeszcze ze siec ma swojego "leadera", od ktorego zalezne sa wszystkie node'y ale to bym musial zrobic research. Fajnie jakby z czasem siec sie faktycznie rozrastala i decentralizowala.
  • Odpowiedz
@emjot86: Główny problem solany to tylko 4% sprzedane w publicznym ico. Resztę ma kilka osób, w tym głównie oczywiście SBF.
Dlatego tak łatwo to pompować.
Wymagania nodów to przy tym nieistotny szczegół.

Za to zauważyłem że dziś nikogo to nie obchodzi. Nawet w poprzednim cyklu coś z 96% pod kontrolą insiderów zostało by wyśmiane.
  • Odpowiedz
Przy takiej centralizacji posiadania solana na drugim miejscu to kwestia zapewne nieco ponad miliarda dolarów w popycie, pierwsze miejsce - kilku.
Mało kto pamięta, że licząc po pełnym supply xrp był pierwszy przez krótki czas w styczniu 2018.
  • Odpowiedz