Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja uważam, że #netflix z całkiem fajnego serwisu, z całkiem sensowną ofertą jeszcze jakieś 4-5 lat temu zmienił się w szambo z bardzo "gładkimi", płytkimi serialami, politpoprawnością, skrajnym upolitycznieniem, edukowaniem Cię na siłę w kwestiach światopoglądowych itd?

Z filmami ze słabą fabułą, słabym aktorstwem, miałkim scenariuszem? Wszystko tam smakuje jak taki przemielony kurak z kfc. Nie najesz się tym, tylko się zapchasz. Niby jesteś pełny, ale z drugiej strony niedobrze ci z przejedzenia po seansie.

Moim zdaniem z jakości typu pierwsze sezony House of Cards i dobre seriale nieoryginalne, przeszli na ilość, miałkość, płytkość. Próbują zadowolić wszystkich, nie zadowalając nikogo. Brak temu pazura, wyrazistości, jest "bezpieczne" finansowo. Wszystko na jedno kopyto.

A może się mylę i macie inne zdanie i jest fajnie, młodzieżowo i teraz jest taki gust mainstreamu?
#netflix #seriale #pytanie
Pobierz
źródło: comment_163087102955pGt3OoH7l1Y9t7u1BkSc.jpg
  • 14
@maly_ludek_lego: A to polecam Hometown cha-cha-cha dopiero 4 odc wyszły ale już mi się podoba- w sam raz na koniec lata. W Polsce pewnie jak zwykle będzie po finale. Ja z anglojęzycznych oglądam głównie seriale sf i te co popularniejsze, ale większość jest zrobiona bez jakiegoś pomysłu czy pasji ()
@maly_ludek_lego: Netflix ma "mały" problem, firmy mające prawa do seriali i filmów nie chcą udzielać licencji na nie Netflixowi. Dalej każdy kombinuje z własnym serwisem i Netflix jest tego ofiarą bo nikt nie chce jego konkurencji więc muszą dosłownie odwalać gimnastykę olimpijską by ich pomysł na biznes nie poszedł się walić. Efekt jest raczej widoczny, firma która w ogóle nie zajmowała się robieniem seriali i filmów musi na gwałt wysmażyć to