Wpis z mikrobloga

I cyk szczyt zdobyty o wschodzie słońca. Naczytałem się jak to ludzie mieli problem z oddychaniem, zmianami ciśnienia przy takiej wysokości itd. Tymczasem nic się nie działo ani mi, ani mojej lubej l.

4,5 w górę, 3,5h w dół, razem 24km.

Polecam jak ktoś zamierza jechać na Teneryfę. Dużo miejsc do chodzenia, a nie tylko leżenia.

#teneryfa #hiszpania #teide #wakacje
Wazzzup - I cyk szczyt zdobyty o wschodzie słońca. Naczytałem się jak to ludzie mieli...

źródło: comment_16308407106LN8jxDHO8sLcCxIuDWEtE.jpg

Pobierz
  • 17
@Boniasty: Pare razy zboczyliśmy na punkty widokowe przy schodzeniu. Słońce było za chmurami więc było spoko, jedynie na tym ostatnim płaskim szutrowym odcinku przygrzało.
@Wazzzup: o kurde Mireczku. Nie sądziłem, że znajdę tu jakiś nowy post z tym wejściem. Fajnie, że wam się udało. Ja wybieram się tam za ponad 2h i zbroja delikatnie obsrana. Mimo, że z moją połówką robiliśmy wytrzymałościowe eventy jak 2xŚnieżka to tutaj delikatnie się cykam w nocy :)
@regisik: My tez na początku trochę strach, ale na parkingu spotkaliśmy z 15 osób, które tez wchodziły w nocy i od razu taka ulga, że ktoś jeszcze idzie i np nie zabłądzimy.
@Wazzzup widzę, że jesteś/byłeś na Teneryfie. Rozważam wyjazd w tym tygodniu, ale nie wiem czy to teraz dobra opcja dla niezaszczepionych bez paszportu covidowego.
Czy wiesz może, czy bez dowodu szczepienia można normalnie wejść do restauracji, sklepów?
Jak z wypożyczeniem samochodu albo wejściem do Siam Park?
@amaunet: Ogólnie na Teneryfie sprawdzali tylko na lotnisku kod qr z apki Spain Travel Health i nic więcej. Nikt nie sprawdzał, ani nie pytał czy jestem zaszczepiony. Z kolei po powrocie do polski na lotnisku trzeba było pokazać wynik testu albo raport szczepionkowy.

Na Teneryfie ludzie są walnieci z tymi maseczkami, były sytuacje, że na ulicy szła pani z zakupami bez maseczki, zatrzymała się, założyła, przeszła obok nas ( chodnik bardzo
@amaunet: Uważam, ze auto to konieczność na tej wyspie. Polecam CICAR, bez żadnej kaucji itd, odebrałem od goscia klucze pod hotelem, zostawiłem je na koniec w recepcji. Za 4 doby zapłaciłem 135 euro, nie było Vw polo i dali mi auto klasę wyżej po prostu w tej samej cenie. Zero problemów.
@Wazzzup: tak :) przepraszam, zapomniałem odpisać wcześniej. Bardzo fajne podejście. Przez ostatnie miesiące mało się ruszałem, ale udało się wejść w 4:20. Ale od stacji kolejki bardzo mocno wiało, przez co kolejka w ten dzień nie działała. Zejście z góry jest znośne. Jest trochę patelnia, ale do przeżycia :)
Dzięki za podniesienie na duchu przed wejściem, warto było zdążyć na wschód na szczycie
@Daurita: Wejść można w nocy. Pozwolenie sprawdzają od godziny 9 na bramkach. W dobrym zwyczaju jest tez zejść do bramek przed 9, czyli na szczycie trzeba bycie 8.30 albo wcześniej.

Na górze było około 9-10 stopni, wiec wziąć coś ciepłego i dobre latarki. Sporo ludzi tak wchodzi, wiec nie ma się co martwić o zabłądzenie.