Wpis z mikrobloga

Czytam sobie wpisy związane ze szczepieniami i jestem przerażony ogromną przewagą niechęci do szczepień wśród Polaków. Czy na prawdę tak bardzo ta populistyczna opinia się wżarła w życie codzienne, że niczym zbiorowa halucynacja rządzi poglądami tak ogromnej ilości ludzi?

Zupełnie jakby racjonalność i rzetelność zeszła w ciągu ostatnich kilku lat na drugi plan, gdy na pierwszym jest bunt przed status quo, robienie na przekór (#!$%@? poniejąd) władzy i nie szczepienie się bo to dzieło szatana big pharma, bo efekty uboczne (każda szczepionka ma, także te które wyeliminowały niektóre choroby w niemalże 100% od połowy XX wieku), bo nie działają (jak #!$%@? nie?).

Po prostu tracę nadzieję, że ten kraj i jego ludzie zasługują na lepszy byt. Nawet rodacy na emigracji masowo buntują się przeciw szczepionkom, będąc ułamkiem ułamka populacji innego kraju - i jedyną grupą etniczną która tak się burzy o szczepienia.

Chrystusie Narodów, opamiętaj się. Ascetyzm szczepionkowy to taka selekcja naturalna, dla Was moda i bycie w środku uwagi, dla Cov19 uczta jakich mało a dla ludzi oglądających to z perspektywy - pośmiewisko na skalę światową.
  • 6
@too ludzka natura, rozumowanie, te wszystkie mechanizmy doprowadzające do tego o czym mówisz to jest coś niesamowitego. Odpowiednia manipulacja i jesteś w stanie przekonać lud że czarne jest białe
@too: A co cie to obchodzi co kto robi ze swoim zdrowiem? Jestes zaszczepiony to czego jeszcze chcesz? Skoro szczepionka chroni to nie masz sie czego bać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Smilu: Jestem dumny, że dostałem szczepionkę i mam mniejsze szanse zarówno zarażenia się jak i ciężkiego przebycia choroby. Wiem, że nie ma gwarancji na żadne, ale wybrałem anty-totalizator z 6 zamiast 5 kulkami.

Wiedz, że gdyby ktoś przez takie egoistyczne podejście przeniósł chorobę na kogoś z mojej rodziny i w następstwie deficytu limfocytów ta osoba zmarła, a ja znałbym tożsamość oryginalnego nosiciela - powstałby nowy film z Liamem Neesonem oparty na
@too: A czemu miałbym przenieść chorobę na kogoś z twojej rodziny? Wnioskuję że wszyscy się szczepili, więc są bezpieczni???