Wpis z mikrobloga

@Fawek: gościu ja przechodziłem covid i poza brakiem smaku oraz węchu i bólu gardła nic mi nie było, po co mam się szczepić? wśród tych szurów jak to po wykopowemu mówicie jest sporo takich osób jak ja
  • Odpowiedz
@Fawek:w komentarzu typowy covidianin, cieszący się ze śmierci kogoś kto nie godzi się na to co się dzieje obecnie na świecie ¯\_(ツ)_/¯ , odsyłam do wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/60112315/koronawirus-gdybym-byl-covidianinem-to-juz-bym-rob/ i ogarnijcie w końcu, że każdy z tego tagu, chce by szczepionka działała tak jak deklarowali początkowo producenci i żeby była full bezpieczna, niemniej wszelkie dane i cała otoczka działań rządowych oszołomów w różnych krajach nie pozwala ludziom ceniącym sobie wolność wyboru na
  • Odpowiedz
  • 1
@Morritz: serio nie rozumiesz? Kolejny antyszczepionkowiec, który zrozumiał, że to nie są żarty i pewnie w momencie podpięcia pod respirator, wiele by dał żeby nie musieć znajdować się w szpitalu dzięki szczepieniu :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kufloweiklonazepam: Mam kumpla, który myślał, że jest taki ja ty. Jeszcze tydzień temu leżał pod tlenem. Teraz ledwie wchodzi po schodach. Pewnie minie sporo czasu zanim dojdzie do siebie. O ile dojdzie. Teraz mówi, że żałuję, że zwlekał ze szczepieniem. Ma 29 lat.
  • Odpowiedz
@Fawek: praktycznie nie działa na transmisyjność przynajmniej względem deklaracji producentów (ogromna liczba breakthrough cases, na reddicie praktycznie tylko takie przypadki są opisywane w r/covid19positive czy jakoś tak, to samo dane z Izraela, Singapuru etc.) działa w jakimś tam stopniu na ograniczenie redukcji hospitalizacji i zgonów, ale też czasami za cenę rzadkich, acz dziwnych i czasami poważnych skutków ubocznych, rzutujących dalej niż tydzień złego samopoczucia. Im ktoś młodszy tym zysk ze
  • Odpowiedz
@Fawek: bo o takich historiach tylko się dowiesz. No bo hehe maseczki nie chciał, nie zaszczepił się i umarł.

ale jak ktoś po dwóch daweczkach umrze to nikt nie napisze, po prostu napiszą że breakthrough infection, zdarza się, był 0.01%
  • Odpowiedz
  • 0
@haxx: zawsze śmieszy, że wolicie ryzykować ciężki przebieg covidu, niż ciężki przebieg po szczepieniu, kiedy ten pierwszy jest rzędy razy bardziej prawdopodobny.
  • Odpowiedz
  • 0
@peterjordanson25: No właśnie - ogranicza zgony. Im więcej ludzi się zaszczepi, tym mniej umrze. Czy to nie powinno być jedyne kryterium za chęcią zaszczepienia się? Nikt nikogo nie zmusza, ja tez jestem za wolnym wyborem, jednak:

prawdopodobieństwo śmierci na COVID >>>>> smierć z powodu powikłań poszczepiennych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@peterjordanson25: Żadnych chorób, zdrowy chlop. Jego kobieta, tylko jakaś gorączka i utrata smaku i węchu. On cały spuchł. Trafił do szpitala. Poprawiło mu się. Wypisali go i 2 dni pozniej wrócil do szpitala, ale już pod tlen.
Najgorsze w tym #!$%@? Covidzie jest ta loteria właśnie. Jeden nie odczuje tego, a drugiego pośle na tamten świat. Która loteria lepsza, ta Covidowa, czy ta szczepionkowa, to już każdy musi odpowiedzieć sobie
  • Odpowiedz
@Fawek: Rozumiem ten punkt widzenia, ale ciągle uważam, że sporo osób, zwłaszcza młodych, które dostało poważnych NOPów po szczepieniu (a pomija się je całkowicie w mainstreamowych mediach, jeszcze na początku coś mówili, teraz już nic) to są osoby, którym covid zrobiłby znacznie mniej, dlatego imho powinni albo skupić się na podniesieniu bezpieczeństwa tych szczepionek i określeniu czy mogą mieć dalekosiężne skutki albo na stosowaniu środków, które okazały się skuteczne w
  • Odpowiedz
@Fawek Szury to najczęściej słabo wykształcone osoby z niskim ilorazem inteligencji, łatwo im wmówić spisek lub propagandę (często będącą elementem wojny hybrydowej). Nie zaszczepią się bo boją się skutków ubocznych, ale covida i tego że ktoś z rodziny może przez nich stracić życie się nie boją.
  • Odpowiedz