Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak to rozegrac w pracy, gdy team leader chce mi dodac obowiazkow? Sa seniorzy, sa mentorzy, co za tym idzie maja wieksze zarobki i wieksze obowiazki. Sa tez zwykli pracownicy, ktorzy robia za darmo dodatkowa prace, czyli np robienie prezentacji, szkolenia nowych osob, potem prowadzenie za raczke tych nowych osob przez pol roku. Daje z siebie wszystko, zeby pokazac ze nie nadaje sie do tych obowiazkow dodatkowych ale czuje, ze i na mnie przyjdzie pora. Mam w planach powiedziec ze sa od tego ludzie z wiekszym stazem i wieksza pensja, wiec jesli wymagaja ode mnie dodatkowej pracy, to oczekuje podwyzki. Dobrze mysle czy lepiej cicho siedziec? Problem polega na tym, ze seniorzy ciagle zrzucaja swoje obowiazki na zwyklych pracownikow, to oni powinni np zajac sie nowymi pracownikami ale olewaja ich piszac zeby odezwali sie do zwyklego pracownika.
Np nowi pracownicy maja mentorow, ktorzy ich szkola a tamci po szkoleniu odsylaja ich do innych zamiast im pomagac xd No i jesli ja im pomoge, to beda juz do mnie caly czas przychodzic, a ja tez mam swoja robote do wykonania. Poza tym irytujacy sa ludzie, nie chca sie nauczyc czegos zeby nie przychodzic z tym samym problemem 10razy. Chca po prostu zeby cos za nich zrobic.
#pracbaza #korposwiat #korpo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #612f2e9ba61d42000b80bd63
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania:

jak to rozegrac, gdy team leader chce mi dodac obowiazkow?


Powiedzieć wprost, że masz dużo obowiązków i nie masz czasu (jeśli nie zależy Ci na podwyżce, bo tak miałbyś dobry argument, żeby ją dostać).

Asertywność + upominanie się o swoje
MikroblogowyAzjata: co znaczy dodatkowa pracę, czy musisz przez to zostawać po godzinach? Jeśli tak to zgłaszasz TL że przez to wolniej będziesz wykonywał inne taski bo nowe obowiązki zabierają ci czas i w miarę możliwości np jeśli masz agile wrzucasz taska na prezentację, szkolenie innych itp. jeśli on jest z tym okej, to sorry, ale po prostu robisz trochę inne rzeczy niż wcześniej, to też praca a nie koncert życzeń... Robienie
@AnonimoweMirkoWyznania:

Daje z siebie wszystko, zeby pokazac ze nie nadaje sie do tych obowiazkow dodatkowych ale czuje, ze i na mnie przyjdzie pora.

wymagaja ode mnie dodatkowej pracy, to oczekuje podwyzki


Skoro się nie nadajesz to za co chcesz podwyżkę? Mentorzy ich odsyłają bo nie będą całe życie jedynymi mentorami. Też chcą iść w górę i wiedzą, że ktoś musi ich zastąpić.

Tylko seniorzy powinni zajmować się nowymi pracownikami? LOL -
TroskliwyDaniel: > MikroblogowyAzjata: co znaczy dodatkowa pracę, czy musisz przez to zostawać po godzinach? Jeśli tak to zgłaszasz TL że przez to wolniej będziesz wykonywał inne taski bo nowe obowiązki zabierają ci czas i w miarę możliwości np jeśli masz agile wrzucasz taska na prezentację, szkolenie innych itp. jeśli on jest z tym okej, to sorry, ale po prostu robisz trochę inne rzeczy niż wcześniej, to też praca a nie koncert
ObitySzejk: Jeszcze jedna kwestia, z moich obserwacji awans dostaje się przez najpierw przejęcie obowiązków że stanowiska x a potem awans na stanowisko x. Czyli najpierw robisz to co team lead/ manager/ senior a potem dostajesz na niego awans. Pracodawcy nie chcą inwestować w kogoś roszczeniowego, bo boją się że jak się projekt sypnie to będzie ich szantażował. Trzeba się oczywiście szanować, ale nie gwiazdorzy, chyba że ma się naprawdę silne asy
BezwzględnyEkolog: >ObitySzejk: Jeszcze jedna kwestia, z moich obserwacji awans dostaje się przez najpierw przejęcie obowiązków że stanowiska x a potem awans na stanowisko x. Czyli najpierw robisz to co team lead/ manager/ senior a potem dostajesz na niego awans. Pracodawcy nie chcą inwestować w kogoś roszczeniowego, bo boją się że jak się projekt sypnie to będzie ich szantażował. Trzeba się oczywiście szanować, ale nie gwiazdorzy, chyba że ma się naprawdę silne