Wpis z mikrobloga

Emigracyjne mirki z UK, ale konkretniej to Szkocji!
W wyniku życiowych turbulencji mogę zostać zmuszony w niedługim czasie do spakowania manatków i wylotu do UK, konkretnie #edynburg lub #glasgow
Które z tych miast bardziej polecacie do znalezienia prostej pracy po liceum i przyjemnego spędzenia czasu? Mam znajomych studiujących w obu miastach więc odrobinę ogarniam temat ale warto wiedzieć więcej.
Mam status pre-settled, numer w Three i niezbędne środki na start. Ukończone liceum, certyfikowany angielski na C1, doświadczenie w obsłudze klienta i na barze.
Nie mam zamiaru dziadować i odkładać wszystkiego na powrót do PL bo i tak zacznę tam prawdopodobnie studia więc szkoda sobie żałować, ale no bez przesady. Szukam miejscówki przez agencje wynajmu i grupy lokalne na FB a pracy przez Indeed. Macie jakieś porady gdzie jeszcze poszukać? I jakie miasto jest lepsze na taki „gap year” powiedzmy?

Thank you from the mountain( ͡° ͜ʖ ͡°)

#szkocja
#emigracja #uk #praca
  • 4
  • Odpowiedz
@Tankeray: Edynburg jak dla mnie. Miasto z klimatem. 11 lat tam mieszkałem. Wróciłem do PL ale tęsknie trochę.
Oczywiście wielu powie ze Glasgow lepsze bo tańsze jednak klimat w Edim jest mega.
  • Odpowiedz
@Hubby: Właśnie więcej informacji mam o Edynburgu co do najmu i szukania pracy, ale pewnie wyląduje na uniwerku w Glasgow. Chociaż na ten rok to nie aż tak znaczące. 400-500£ styknie na pokój? I czy dobrze rozumiem że jeśli wynajmuję pokój a nie całe mieszkanie to nie muszę oddzielnie płacić council tax a jest on raczej wliczony w czynsz ktory zbiera landlord?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Tankeray: Glasgow tańsze niż Edi to na pewno.

Sam żyje tu 6 rok i nie narzekam, ludzie mają mniej zadarte nosy, jest dużo pracy, ogromna ilość parków i zieleni, mniej zakorkowane, nie ma #!$%@? tramwajów :D

Oczywiście jest sporo zastrzeżeń jak czystość, bełkot lokalnych żuli czyli mniej turystyczny klimat niż Edi, ale ja wolę tam jeździć na wycieczki ( koło godziny autem czy autobusem/pociągiem) i żyć w Glasgow :).
  • Odpowiedz