Wpis z mikrobloga

Hej! Nadszedł czas, ze chciałbym kupić swój pierwszy względnie poważny rower. Miałem kiedyś jakiegoś miejskiego szrota za tysiaka, jednak przez ostatnie pół roku pracowałem nad kondycja i chciałbym pośmigać po lasach. Nic wyczynowego, raczej raz-dwa w tygodniu jakieś pagórki itp. Na olx jest używka za 3700 tego roweru:

https://www.wysepka.pl/rowery-gorskie/9395-13303-rower-gorski-scott-aspect-910-2021.html

Alternatywa jest nowy Trek x caliber 7, ale to już 4,5 k. Czy warto dokładać kasę jeśli nie planuje startować w żadnych wyścigach a po prostu pośmigać sobie z jakichś leśnych górek? Dzięki za pomoc!
#rower #rowery #mtb
  • 9
  • 1
@pek0s: Nic mi to nie mówi ¯_(ツ)_/¯. Szukam po prostu czegoś do lasu w tym przedziale cenowym. Nie chce spędzać kolejnych dni na forach wpadając w kolejna spirale szaleństwa.
@Unter: Wydaje mi sie ze z jakościowo oba rowery jak najbardziej ok. Fajnie by bylo gdybys sie mogl przymierzyc i sprawdzic ktora gemotria Ci bardziej odpowiada. Mozesz sprobowac wbic ma grupe porady rowerowe na facebooku, tam jest sporo ogarnietych osob ktore Ci doradza
@Unter: tam nie jest źle, raczej Ci powiedzą że w tej kasie to porządnego hardtaila spokojnie znajdziesz. Co do konkretnych marek i czy opłaca się kupować akurat ten z ogłoszenia to ja Ci nie pomogę, bo sam też przez ostatnie 10 lat sie nie interesowałem tematem. Dopiero teraz chcę kupić coś nowego i porządniejszego i powoli się rozglądam.
Nic mi to nie mówi


@Unter: pozycja raczej wyprostowana/rekreacyjna niż sportowa, kierownica bliżej i wyżej. ale w sumie #!$%@? tam, jak Ci się podoba to bierz, przecież też jeździ XD